טיפים לבחירת ציוד בשביל אולפן הקלטות ביתי בסיסי

אולפן ביתי

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

האינטרנט הביא עימו שינוי עצום לא רק באופן שבו אנו צורכים בידור ומקבלים מידע. אנשים רבים, מהם אמנים חובבים, מהם זמרים בראשית הדרך, מהם נגנים, מפיקים, בלוגרים ואחרים, רוצים שתהיה להם את האפשרות להקליט בעצמם. וכיום, ניתן להקליט ולהפיק רצועות שמע או לבצע מיקסים ללא עזרה של אולפן מקצועי. אולפן ביתי

מחשב בעל מעבד חזק 

אולפן הקלטות מכל סוג שהוא צריך מחשב צמוד. זהו הלב או מערכת העצבים המרכזית של ההקלטות ועבודות העריכה. בעזרת מחשב בעל מעבד חזק, ניתן לשמור את רצועות השמע ולבצע שיפורים ותוספות. בעזרת המחשב ותוכנות עריכה ועיבוד, תוכלו לשכלל את המיקסים וליצור אפקטים קוליים נהדרים. והטיפ שיוכל לעזור לכם להוזיל את העלות במידה ניכרת הוא – הכירו את המושג מחשבים מחודשים. אלה מחשבים שהוחזרו בתקופת הניסיון מהצרכן אל הספק. המחשבים שהוחזרו תקינים, עברו השבחה, פרמוט וכל מה שהופך אותם למעשה לכמעט חדשים מהניילונים. אבל מכיוון שהם לא חדשים מבחינה רשמית, הם נמכרים במחיר מוזל הרבה יותר מהרגיל. בעזרת המחשב תוכל להפיק פודקאסט, לבצע עיבוד מוזיקלי, לשלב עבודה עם מקלדת נגינה, כלים חשמליים וכן הלאה. 

שדרגו לכרטיס קול משופר 

בדרך כלל זה יהיה רעיון טוב לבחון מקרוב את כרטיס הקול הנוכחי שלכם. ניתן בעלות סבירה ביותר לשדרג את כרטיס הקול ולהשיג ביצועים משופרים ואיכות שמע הרבה יותר טובה. טיפ נוסף – בררו לגבי תוכנות עריכת מוזיקה עם ממשק הפעלה ידידותי. ישנן תוכנות שהן מעולות למתחילים, במחירים נוחים. חלק מהתוכנות יודעות להוסיף קטעי סאונד על בסיס ספרית שמע מוכנה. שימו לב שבמידה והתקציב שלכם יאפשר זאת, כדאי להשקיע בכרטיס קול חיצוני, שלא מהווה חלק מלוח האם. ניתן לשלב אותו עם המחשב וכן עם מגוון כלי נגינה חיצוניים. כמו כן אפשר לחבר אותו למערכות נוספות לפי הצורך. 

ציוד הגברה ומוניטורים 

מוניטורים, רמקולים וציוד הגברה, יוכלו לאפשר לכם להקליט ולשדר איכות גבוהה ללא השקעה יקרה. שימו לב שניתן להשיג מגברים באיכות ביתית, ששומרים על המוזיקה נקייה ועל סאונד ברור, לאורך כל הדרך. ציוד הגברה ומוניטורים באיכות סבירה יצליחו להפיק עוצמה מספקת מבלי ליצור עיוותים בקול. על מנת לייעל את תהליכי העבודה, ניתן להתחבר בעזרת בקרים או שלטים. 

בחרו מיקרופון אולפני ואוזניות מוצלחות 

הצעד הבא בבניית אולפן הקלטות ביתי איכותי, בחירת מיקרופון אולפני ואוזניות ברמה גבוהה. אם האולפן שלכם איננו מצויד בבידוד סאונד מקצועי, העדיפו אוזניות עם יכולת סינון רעשים. תוכלו להשתמש באוזניות ראש של אחד המותגים המובילים, אך לא צריך את הסוג הכי יקר. רמת ביניים תוכל לשרת אתכם עם ביצועים טובים לאורך זמן. 

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול