איך לא להתעייף בשירה?

איך לשיר נכון?

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

אנשים רבים נוטים להתייחס לנשימת הסרעפת כמיומנות מיוחדת שיש ללמד, אך למשימות קוליות תובעניות יותר, הנשימה הטבעית עשויה להיות מוגבלת במקצת. הבעיה גרועה יותר כששרים יותר מדי תשוקה וכוח ושירים רבים מושרים בקצה העליון של הספקטרום. זו הסיבה שמייחסים חשיבות כה רבה לנשימה דרך דרמת השקופיות בעת שירה, מכיוון שזה האידיאל הטבעי. אז איך לשיר בלי להתעייף? לדוגמא בהופעה, בחדר חזרות שרים הרבה זמן והקול מתעייף..אז איך למנוע התעייפות וואקלית?

על ידי יישום טכניקות נשימה טבעיות או מתקדמות לשירה ולדיבור שלך, תגלה כיצד הנשימה שלך מתחברת ומניעה את הקול שלך. אני רק אתן כמה טיפים וטריקים כיצד לנשום בזמן השירה, אך אסטרטגיות יעילות לשיפור הסיבולת הקולית ולמזער את מתח הקול מבלי להיות צרוד יתקבלו בברכה. לדוגמא, שר שתי שורות של שיר בבת אחת עד שתצליח להאיץ את הנשימה, להתאים את מפלס האוויר למשפט ולנשום דרך המנגנונים הנכונים.

בסופו של דבר אתה מתחזק ונעשה קל יותר וטבעי יותר לנשום כשורה כשאתה שר. המשמעות היא שעם הזמן הזמר לומד לא לנשוף אחר אוויר, להתחדש במהירות, לעצור את נשימתו לפני התנועה הבאה או לצרוך כמה שיותר אוויר הדרוש למשימה קולית מסוימת. אחרת הוא ימשיך לשיר בקול צרוד ולהיות שוב צרוד. בשלב מסוים, הקול נכשל שוב כאשר המחזור חוזר על עצמו, או שהוא או היא נעשים צייתניים יותר או שקולו נכשל.

זה לוקח שעות עד שהמים שאתה שותה נסגרים והגוף משתמש בהם כדי לחות את מיתרי הקול שלך. כי אם אתה עובד קשה מדי, הקול שלך מתעייף מהר מאוד, אז אתה לומד לשמור אותו למה שחשוב באמת. קחו יותר הפסקות ממה שאתם חושבים, אבל אל תשירו מלא – בלי לקחת אותם. דאג להביע את עצמך כמו מהנדס כשאתה מתעייף, ולך לשתות מים חמים עם דבש או קצת מים.

שליטה טובה יותר בשרירים בסרעפת יכולה לעזור להאט את המהירות בה אתה משתמש באוויר, אשר חייב לתמוך בפתקים שלך, במיוחד תווים גבוהים. כשאתה צרוד, שמור על תחושת השירה ללא כיווץ בלתי נשלט ותמוך בתווים, גם אם הם דורשים כמות רגילה של כוח. אין שום סיבה שלא יתקיים קונצרט אם הזמר חזק ויכול לספק כוח נוסף!

לא אכפת לי כמה פעמים אתה שר "אל תפסיק להאמין בך" או "עצור בליווין" בעצמך, זה יהיה קשה לעבור. אני פשוט מרגיש שאני מבין טוב יותר איך לשיר את ההלל שלי כשאני קשור לעייפות קולית.

יכול להיות שאומרים לך שנשימת הסרעפת חיונית לשירה טובה, אבל אולי לא תבין למה. גם אנשים שמעולם לא למדו שיעורי שירה אולי לא ישמעו שזו הדרך הנכונה לזמר לנשום, כי הם אולי לא יודעים איך זה. כולנו מכירים זמרים שלא יכולים לסבול סיגריה אחת, או אחרים השואפים סיגרים בזמן שהם נושמים. אם הזמר נושם נשימה רם או נוטה לנשום מהר מדי, חזק מדי ו / או חזק מדי, נשימה מהאף לאף היא אולי הפיתרון הטוב ביותר.

מומלץ ללחוש ב 4 – 7, לפעמים 10, לאבחן צמתים בכבל הקול, תלוי עד כמה הצומת מבוסס. אתה יכול לנסות ללחוש כמה ימים במשך 4 עד 7 דקות עד שרוב הגושים נעלמים.

ודא שהזמר מסתכל ישר קדימה בזמן השירה, אחרת הם ימתחו את מיתרי הקול שלהם ללא צורך. זה יכול לעזור לזמרים לתת הופעה רגשית יותר על ידי דיבורים על הרגשתם לגבי המילים. שפר את טכניקת השירה שלך כאשר אתה מתחיל לשיר שוב ולהתרכז בעבודתך בזמן ללא קול. מכיוון שהתווים קצרים כל כך והתחדשות הנשימה כל כך תכופה, על הזמרים להיזהר ולא לשאוף עמוק מדי. קצב נשימה הוא תרגיל שזמרים צריכים לשכלל לפני שירה אם הם מקווים לווסת את האוויר ביעילות. יש להאט את הנשימה דרך האף כך שהזמר כבר לא יוכל למלא את ריאותיו באופן מלא, כדי שיוכלו לשמור על מחוות תהליך השאיפה לתקופה ארוכה יותר. עם הזמן, זמר לומד לנשום במרווחים קבועים יותר תוך כדי שירה ונושם אוויר מתאים יותר לביטוי שיבוא בעקבותיו. אתה יכול להרגיש מעט מסוחרר ומאוורר, אבל זה סימן טוב שאתה שר.

טכניקת נשימה טובה חיונית אם זמר מקווה להישמע טוב ולשיר במיומנות. ככל שאתה בונה את הכישורים הטכניים שלך, אתה מגביר בהדרגה את קושי השירים שאתה שר. אם אתה מרגיש שהטון הבהיר והאוורירי של הזמר הוא יותר מדי, מיקרופון דינמי עשוי להיות מושלם לחימום הדברים. במקום לחזור על שיר ההצגה שוב ושוב, סמן אותו בקול עדין ופוצץ את הביצוע כאילו היה טקס פתיחה.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול