איך לשיר גבוה וגם חזק יותר?!

פיתוח קול למתחילים

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

שמעתי הרבה זמרים מקצועיים אומרים שהם שונאים להקליט את קולם, והסיבה שהם שונאים להקליט היא בגלל שהם פרפקציוניסטים. הם מתמקדים יותר מדי בהקלטה, בעוד שהם צריכים להתרכז בהעברת הרגשות והמסרים של השיר. כשאני מגדיר שיר במפתח גבוה מדי, הקהילה מפסיקה לשיר ויוצאת לצופים.

לאחר שלוש שעות של שירה, הקול שלך בהחלט יהיה מותש ואתה עלול לבזבז זמן וכסף על הקלטה טובה עם קול עייף. אם אתה מרגיש שאתה יכול להכות תווים גבוהים באופן מיידי, חימום עוזר לשמור על הקול שלך לאורך כל היום. התחל בללמוד את צליל הוויברטו והקצב הגבוה, עם צלילים מדהימים בקולך והימנעות מאוכל. אם יש לך הפרעות קוליות, יש לך עייפות במצב הרוח או קושי, אתה לא צריך לנסות את התרגיל הזה, אם אתה נתקל בקשיים או אם צלילי חגורה ונשימה לא מתערבבים היטב, אז אתה לא צריך לנסות את התרגיל הזה.

עכשיו, סוף סוף, בואו נגיע לדברים הטובים, נשיר בערב הקריוקי הבא ולבסוף נשיר עם להקה. זו לא רשימה סופית, כי אין שום דרך לקבוע איזו להקה יכולה לגרום לך להישמע כמו כוכב קריוקי.

דעות O לגבי הטכניקה הנכונה להפקה קולית משתנות מאוד בין מפיקים, ז'אנרים ודורות. לא רק מכיוון שעולם ההפקה הקולית הוא עצום, תערובות המגרש יכולות להשתנות בצורה הרסנית, הקולות שונים, הזיכרונות אטרופיים והמראה אינו בטוח – הקריאה אינה ודאית, יש מגוון רחב של סגנונות קול, סגנונות וסגנונות הפקה, וכולנו לשמוע דברים אחרת.

לזמרים שונים יש צרכים שונים, אז אתה צריך מורה שילמד אותך את התרגילים, השירים והקולות הנכונים. אם אתה רוצה לשיר דואטים או לעשות מקהלה מיני עם חברים, אתה צריך שני מיקרופונים או אפילו כמה. אתה צריך מישהו שלא שר לפרנסתו, אבל אתה משתמש בקולך כל כך הרבה, ותצטרך אותו לכל שיר שאתה שר.

אם תבחרו מיקרופון מעבה, הוא מתאים לקריוקי מכיוון שהוא מקליט את צליל הקול שלכם כמו גם את הצלילים של האנשים האחרים סביבכם.

אם המיקרופון לא משיג את האפקט הזה ואתה רוצה להגזים בו – הדגיש אותו – אז כדאי לוותר על השירה ופשוט לערבב מעט. אם אתה באמת דוחס עותק של האות, אתה יכול לברוח עם נוכחות גופנית מבלי להשפיע על ביצועי הקול שלך. כשאתה עובר מחצי טון לחצי טון, תן לגרון שלך לעלות מעט ולהתחיל להגביר את עוצמת הקול בזמן שהקול שלך צועק יותר – ו – החוצה, באמת מחזיק באוויר. אתה עלול להרגיש כאילו אתה מתקשר לאחור פנימה, אך אם אתה רגיל לשיר מבלי לעצור את נשימתך, זה מרגיש ששרת בזמן שהפסקת את זה לגמרי.

מיקרופון מרים את מצב הרוח של הילד ומאפשר לו להראות את אומנות השירה ולשפר את השמיעה והקצב המוסיקלי. דרך נהדרת לגרום לשירה להישמע גדולה מהחיים היא ליצור בית גידול גדול יותר כמו להדהד איתו. אם אתה מעוניין לשחזר את הביצועים המושלמים של עופרת, הנה יעילות מובילה משוערת – אפקט הכפלת קול. לא משנה מה תעבור, זו לא טעות לחתוך את הכפילים הווקאליים שלך כך שהמילים יתאימו באופן מושלם לקולות הראשיים במסלול.

כדי להבין כיצד זה יכול לעזור, אנו בוחנים יישום רעיון פשוט של אקוסטיקה על קול השירה שלך. בעיקרון, תנועות הן צורות שונות במערכת הקול, ואנו מגלים שהן אוהבות טווח הרמוני שני המגביר גובה צליל גבוה יותר. Equalization (EQ) הוא מה שבאמת הופך את המסלול הקולי לפופ ומקל על הגיהוץ.

זו הסיבה שקולה של הסופרן הרוסית אנה נטרבקו יכול למלא אולם קונצרטים, ואתה יכול לשמוע אותה על שער הניו יורק טיימס במקהלת הבכי של "מפצח האגוזים". היא מציינת כי רכשה כישרון זה בילדותה, אם כי התוודעה לכך רק כאשר איבדה את קולה בילדותה כשהייתה חולה.

באשר לתמיכה הקולית שלי, הייתי מספר לך על טכניקות נשימה מסוימות שעוזרות לי לא לאמץ את קולי וללמד אותי לא לעשות את הדברים הלא נכונים עם זה. האחריות שלי היא לאפשר לקהילה שלי לשיר את שבחיהם ולהציג את קולי הנהדר, ולא להתאים את השיר ליכולתי. אם אתה תמיד שר, אמור לי לשתוק קצת, אבל אם זה אירוע כזה, תאלץ אותי לשיר. תגיד לי ששירה מהלב יותר חשובה משירה בטכניקה, ותאלץ את עצמך לשיר. כשאתה צופה בעצמך מנסה לחזק את קולך, זכור שחגורה טובה לא מרגישה לא נוח, כואבת או מתוחה. אף אחד אף פעם לא פוגע בתווים גבוהים עם גרון יבש, אז הקפד לשמור על עצמך hydrated ו מפוכח מספיק כדי לשיר טוב. ישנם גם תרסיסי גרון טבעיים פנטסטיים שיעזרו לך להתגבר על גרון יבש ובעיות במצב הרוח. האם יש לך שאלות או הערות לגבי מאמר זה שעליו תרצה שייכתבו?

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול