מתי כדאי לי להפסיק ללמוד פיתוח קול?

הפסקת פיתוח קול

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

שואל את עצמך "מתי כדאי לי להפסיק ללמוד פיתוח קול?" או מתי מפסיקים ללמוד פיתוח קול?

אמרו לי שהתשובה היא לא, כי אתה אף פעם לא זקן מכדי ללמוד לשיר, אבל אני כאן כדי לומר לך שזה לא כך. לתרגילי הקול יש כמה מטרות, כולל חימום הקול, הרחבת הספקטרום הקולי, יישור קו אופקי ואנכי, למידת מיומנויות כמו לימוד שירה בנוחות במרווחים גדולים, שירת מליזמות, טרילי שירה ותיקון טעויות קול. לפני שתוכל לבנות קול חזק ובטוח, מטפל הדיבור שלך יעזור לך לתעדף את קולך למשימות החשובות ביותר וללמד אותך שיעורים בטכניקה קולית לפני שתשלב את עצמך בחיים שלך. במצב דיבור, אתה ממיין את מצבי הדיבור עם סיכונים קוליים ודרישות וממיין אותם.

למידע נוסף על דרכים להגן באופן יזום על קולך, קרא מאמר זה באתר ה- Vocal Care.

אם אתה מעוניין ללמוד משהו בכלל, זה שירה, כלים ושפה, אז אולי אתה לא בטוח שעכשיו זה הזמן הטוב ביותר, אבל אני קורא לך לנסות את זה. אם ילדכם עדיין צעיר, באיזה גיל עליכם לשקול שיעורי שירה פרטיים? אתה יכול גם ליצור איתנו קשר אם המתבגר שלך מוכן ללמוד שיעורי שירה או אם ברצונך לקחת שיעורי כלי נגינה עם ילדך הצעיר.

אחד היתרונות של תרגילי קול יומיים הוא שאתה יכול להפעיל לחץ על רקמת תיבת הקול שלך בתקופות ממושכות של שירה ודיבור. אם אתה לוקח הפסקה במהלך היום, אתה יכול לבנות את הסיבולת שאתה צריך כדי להתאמן יותר מדי יום. בגיל זה עליכם להשתמש בטכניקות הדרכה שונות ליצירת קול עמיד, חזק ובריא וקול חזק. מהו הזמן הטוב ביותר להתחיל בשיעורי שירה ובמה צריך לזמר להתמקד בכל גיל ובכל שלב של התפתחות קולית? כדי לענות על שאלה זו בפשטות, ככל שאתה מתרגל זמן רב יותר וככל שאתה מפתח התנגדות רבה יותר, כך הסיכויים שלך לקול ארוך טווח ועוצמתי טובים יותר, ובכך כדאי להתמקד.

מי שמחפש לימודי שירה מצוינים באוניברסיטה, יכול לסמוך על זמן חזרות בשנים הראשונות לקריירת השירה שלה.

אני תמיד מציע להורים להפוך שיעורי שירה לחלק בלתי נפרד מהחינוך של ילדם ולבדוק אם הם רוצים להירשם בגילם. על המורה לשירה להראות לתלמידים ולהוריהם ששירה יפה ובריאה ולימוד חיים. הוא או היא רוצים שהתלמידים יוכלו ליישם את מה שהם לומדים בכיתה על שירתם בהצלחה לאחר שכבר לא מלמדים אותם.

זה יכול להיות גם עניין של להתרכז בהוראה ולהבין היטב את מה שהמורה לזמר מנסה ללמד. לא כדאי לבקש מילד להפסיק להשתמש בקולו למשך כמה שנים אם לימדו אותו כראוי בשלבי ההתפתחות של הקלטת הקולית. מורים לזמר המלמדים באופן קבוע ילדים צעירים יטענו לעיתים קרובות שילדים שרים באופן טבעי וכי תוצאות מיתרי הקול הבוגרים יהיו יפות, בריאות ומתגמלות. אולם הרוב המכריע של הזמרים יכולים לטעון שג'קי יכול להפיק צלילים כה בוגרים בגיל זה, אך לא בלי מאמץ ווקאלי גדול. אם אינך מוכן מבחינה קוגניטיבית ללמוד טכניקה, אתה עלול להיות מתוסכל, מיואש או לא מתעניין בשירה במהלך השיעור. כי אם אתה לומד יותר מדי טכניקה קולית, אתה מאבד את האינסטינקטים ושוכח איך לשיר מהלב.

תלמידים מסוימים עשויים להימנע מלהשתתף בשיעורים מכיוון שהם חוששים להיות תלויים במורה שלהם ולפתח חוסר יכולת לדעת מתי לשיר כמו שצריך. למרות ששיעורי שירה פרטיים בגיל צעיר עשויים שלא להיות הבחירה הנכונה, אני מציע ללמוד במקום זאת כלי. בואו נלמד קודם כל פסנתר או גיטרה כדי שתוכלו ללמוד את היסודות מבלי לדאוג כיצד הקול שלכם ישתנה בהמשך. ברגע שמצאת את טווח הקול שלך, התחמם את קולך, תן לו ליפול כמה שהוא יכול ללכת, ואז לזמזם ואז תן לקול שלך ליפול הכי גבוה שאתה יכול. להחזיק ילד – כמו צליל כשאתה מפיל אותו ונותן את הטון.

אימן את התודעה הרשומה להניח בסיס איתן לעתיד ווקאלי בריא. קוליות בריאה או קול ילדותי פירושם שהילד יכול להישמע כמו ילד וכי קולו משתנה בהדרגה עקב הצמיחה הפיזית של מנגנוני הקול.

כמובן, אנשים רבים אינם עוברים שיעורי שירה עד לבגרותם, אך אם הם מתחילים ללמד ילדים מוזיקה בגיל צעיר, הם יכולים לקרוא וללמוד מוסיקה. שיעורי שירה עם מדריך מנוסה ובעל ידע הם סביבה בטוחה להרחבת טווח הקול לאורך זמן. אם אתה רוצה שילדך יתחיל להתאמן בקול מוקדם, זה עוזר לקבל מושג טוב מתי הם יתחילו ללמד.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול