לשיר עם ויבראטו – יכולת מולדת או נרכשת?

פיתוח קול למתבגרים

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

אם תישאל מדוע אתה משתמש בוויברטו, ייתכן שאתה מתייחס לוויברטו הטבעי של הקול האנושי. לשיר עם ויבראטו – יכולת מולדת או נרכשת?

למרבה הצער, פרשנות שגויה זו של הוויברטו מתחזקת לעתים קרובות על ידי מורים רעים לשירה המפגינים שירה בעצמם ומלמדים את תלמידיהם באיכות "ויברטו" כוזבת. זמרים רבים שאינם מאומנים או מאומנים גרועים מצפים לחוש תחושות מסוימות או לשמוע צלילים מסוימים שלא תמיד מלווים בוויברטורים טבעיים ואמיתיים בהפקה. כאשר זמר נחשב לזמר מוכשר, הוא או היא מחקים לעתים קרובות צליל של מרסס רטט במקום להפיק אותו באופן טבעי ונכון, ולעתים קרובות משתמש בשיטות לא בריאות להפקת קול פועם בקולו. יש זמרים שעושים בחירות סגנוניות רעות על ידי שימוש יתר בצלילים פועמים ונדנודיים כדי להיות בטוחים ש"צלילי הוויבאטו "משכנעים אפילו אחרים שהם זמרים גדולים.

ניתן לתקן זאת על ידי תיקון "טון הוויבאטו" בקול, הטון של האטומיזר או אפילו את הטון של הקול האישי.

שירה עם ויברטו ניתן ללמוד עם הזמן והתרגול, אבל יש כמה דברים שאתה יכול ללמוד. התחל משש השיטות שלמטה כדי להרגיע את גופך וליצור את המצב הגופני של מיתרי הקול שלך המאפשר לך לשיר בקלות עם ויברטוס. שיעורי שירה ישפרו את יכולתכם להשתתף בשמחות המוזיקה, בין אם אתם שרים בבר קריוקי, מצטרפים למקהלה, מופיעים בחנות המוסיקה או פשוט שרים טוב יותר בביתכם. אם אתה רוצה להעלות את כישורי השירה שלך על הבמה, שיעורים פרטיים הם הדרך הנכונה, אבל אם אתה רק רוצה לשיר טוב יותר בבית, אז לשיר ברטט זה לא הדבר הנכון עבורך.

כפי שתלמד במדריך זה, ישנן כמה דרכים שונות להכניס ויברטוס לשירה שלך. הוויברטו העגול משמש לרוב גיטריסטים קלאסיים, זמרים, כנרים וצ'לנים. יש לי אימון ווקאלי שעובד בטכניקת גיטרה שנקראת אגם ויברטו האורכי (למטה).

הוויברטו עצמו הוא פונקציה של מיתר הקול, ולא של הסרעפת, כך שהצליל מופק על ידי הרטט של מיתרי הקול ולא על ידי הקול עצמו. פירוש הדבר שככל שאתה מבין יותר מה אתה צריך לעשות כדי לשיר בקול רטט, כך קל יותר לשמור על טון מתמשך. השאלה היא כיצד לתרגל אינטרוולים ויזואליים וטיפים לשיפור יכולת השירה שלך? איך אני מתאמן באף, ואילו טכניקות, אם בכלל, עוזרות לי להתאים את השירה במרווחים?

לימוד כיצד לשיר 13 מרווחי מוזיקה ישפר גם את יכולתך לשיר ולקרוא מוסיקה.

זה נותן לך טכניקה משותפת לרבים מהזמרים האהובים עליך, וזה מבוא נהדר לקול שלך. אני מבין שרבים מהזמרים השואפים יכולים להתאכזב מכיוון שהם צריכים ללמוד ויברטו, שמתרחש רק כשהקול מוכן וזמר פיתח טכניקה טובה. ללמוד לשיר עם ויברטוס הוא צעד מדהים כשאתה לוקח את השירה שלך לרמה חדשה.

אם אתה רוצה להגדיל את טווח הקול שלך או ללמוד ויברטו טוב יותר, כדאי להשיג מאמן ווקאלי איכותי, ואם אתה רוצה לשיר עם ויברטוס, כדאי שתברר שיעורי שירה עם כמה מהזמרים המצליחים ביותר. אז הקשיבו למה שנשמע לכם טוב ועבדו להשגת המהירות האידיאלית של הצליל שלכם. אם אתם רוצים ללמוד שיעורי שירה, צרו קשר עם אחד ממאמני השירה האהובים עלי באזורכם וקבלו שיעורים איכותיים. הזמר שרוצה, משיג או פוגש אותך יכול להיות הכוכב החדש שלך.

מציאת האקספרסיביות הנכונה והפיכת ויברטו לטבע שני יכולה להיות אחת ממטרות הדרכות השירה הפרטיות שלך. למרבה המזל, ישנם תרגילים רבים שיעזרו לך ליצור את החופש שאתה צריך כדי לשיר בקלות בעזרת ויברטוס וטכניקות. קרא את הטיפים הבאים כדי לשחרר את קולך ולתת לעצמך לשיר בחופשיות, שיעזרו לך לפתח ויברציה טבעית בשירה.

הגוון הטבעי של הקול שלך נקבע על ידי גנטיקה ויש אנשים שנולדים עם גוון שהוא נעים באופן טבעי. בשיעורי קול אתה לומד כיצד להפיק מעצמך את המיטב על ידי הבאת מיטב הקול, מה שמוביל לביטוי מוזיקלי ייחודי משלך. אתה יכול לא רק ללמוד ללמוד קול שירה טוב, אלא גם ללמוד כיצד לאמן ולפתח את הקול הזה. דבר אחד שאתה יכול לעשות כשאתה מנסה להניע את הוויברטו הוא לשיר שני תווים זה לצד זה. כל קנה מידה מתחיל ברטטו כדי לתת למיתרי הקול מעט מתח. שמירה על הקול שלכם בזמן השמעת הוויברטו יכולה להיות מאתגרת ומשתלמת כל עוד התאמנתם ומסוגלים לשלוט בה.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול