פיתוח קול חזנות – כל מה שצריך לדעת על פיתוח קול לחזנים

פיתוח קול חזנות

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

פייטנים? חזנים? לימודי שיעורי חזנות לדתיים/חרדיים שרוצים לעשות פיתוח קול מקצועי. חזנות לציבור לשיפור פיוט / חיזון. פיתוח קול לחזן צעיר מתחיל!

כאשר אנו עוסקים בפיתוח קול נגלה לפנינו עולם שלם ומעניין מאוד, ואם אנו עוסקים בפיתוח קול לחזנים נגלה שהעולם הזה אפילו יותר רחב ממה שחשבנו. כמעט כולנו היינו בבית כנסת בשלב זה או אחר בחיינו ושם שמענו את החזנים שרים בצורה שאי אפשר שלא להתרגש ולהעריך מהקול שיוצא מהם.

חזנות היא קריאה מוזיקלית בצורה של שירה כאשר התוכן הוא פסוקים מן התנ"ך, החזנות קיימת כבר מאות שנים אך בעשורים האחרונים היא הפכה לאומנות בפני עצמה ולא רק חזו שמקריא את פסוקי התנ"ך בבית כנסת. 

כיום חזנות היא ז'אנר מוזיקלי העומד בפני עצמו, ניתן למצוא הופעות של חזנים ואפילו לקנות את המוזיקה שלהם בדיוק כמו שאתם קונים כל תקליט פופ עכשווי. התחום הפך לפופולרי בכל העולם וניתן למצוא חזנים מצליחים מאוד.

מה ההבדל בין שיעורי פיתוח קול רגילים לבין שיעורי פיתוח קול לחזנים

פיתוח קול הוא דבר נפלא אתם לומדים לא רק איך לשיר יפה אלא לא פחות חשוב גם איך לשיר נכון, אם זה מבחינת הנשימות שתלמדו לבצע נכון או מבחינת המנעד הקולי שלכם תלמדו לנצל אותו ולהשתמש בו נכון.

פיתוח קול לחזנים הוא שונה מפיתוח קול רגיל ובעיקר בשל העובדה שחזן יצטרך ללמוד את הפסוקים לדעת לבצע אותם בצורה הנכונה והמתאימה על פי החוקים של החזנות וכמובן חשוב ביותר הוא חייב לדעת את המשמעות של המילים שהוא שר.

במקרה של פיתוח קול לחזן זה פשוט הכרחי שלא כמו בשירה רגילה שגם בה המילים בהחלט חשובות אך פחות חשוב שהמבצע יבין בדיוק את הפירוש ועדיין הוא יכול לבצע את השיר ברמה גבוהה מאוד.

בדרך כלל אלה שבוחרים ללמוד פיתוח קול לחזנים נמשכים מאוד לז'אנר, ואכן באמת חשוב שיהיה חיבור, כמו כן במקרה של חזנות לא כל אחד מתאים כמובן שכל אחד יכול ללמוד את התחום אך חייב שתהיה זיקה וכמובן קול כזה שיוכל לבלוט להגיע לטונים הנדרשים. 

גם פיתוח קול רגיל וגם פיתוח קול לחזנים ידרוש מכם להתמיד ולעבוד על פרטים טכניים כמו למשל הנשימה שלכם בזמן שאתם שרים, הבנת התווים והסולמות שאתם משתמשים בהם, ואיך אתם מבצעים את השיר. 

כדי ללמוד פיתוח קול לחזן אתם צריכים למצוא מורה ייעודי המתמחה בתחום מומלץ גם שיהיה לו ניסיון ולהקשיב לחומר שהוא כבר הקליט. את לימודי החזנות מומלץ להתחיל כבר בגיל צעיר בסביבות גילאי תחילת ההתבגרות, וכל עוד אתם מגלים שיש לילד את הקול המתאים וכמובן את הרצון ללמוד את התחום.

טיפים לבחירת מורה פיתוח קול לחזנים

אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם להחליט איך לבחור מורה לפיתוח קול לחזנים ופייטנים:

ניסיון – אין ספק שהניסיון הוא בעל משמעות אדירה בתחום של פיתוח קול לחזנים, מורה טוב יהיה בדרך עם ניסיון של כמה שנים בהן הוא גם לימד אך שר בפני עצמו  (מורה פעיל שלא רק מלמד אלא שר בעצמו מעניק יתרון בשיעורים שלו)

חיבור – אחד הדברים שישפיעו עליכם לאורך כל התהליך הוא החיבור שלכם אם המורה, יש משמעות אדירה לחביור בניכם וחשוב מאוד להיות על אותו הגל לתקשר כמו שצריך לדעת שאתם מצליחים להבין את החומר שהמורה מלמד אתכם בצורה טובה.

תבינו מה אתם סוגרים – הרבה פעמים אנחנו נתקלים בחיים במצבים של אי הבנה של צד אחד או שניים, לכן חשוב מאוד לסכם באופן ברור מה אתם הולכים ללמוד להבין כמה זמן התהליך ימשך. 

חשוב להציב מטרות ולבחון אותן אחת לכמה חודשים בעיקר בשל העובדה שפיתוח קול לחזן זהו תהליך ארוך ולעיתים עלול גם לתסכל מעט את התלמיד שלא תמיד שם לב להבדלים או אם בכלל הוא השתפר, כך שהצבת מטרות ובדיקתן אחת לתקופה בהחלט יכולה לעשות את ההבדל.

חפשו מידע על המורה – היום כשרת האינטרנט מעניקה לנו כל כך הרבה מידע חשוב לנצל זאת ולבדוק מידע לגביי המורה, להקשיב להקלטות שהוא מבצע בהן שירת חזנות, ולנסות ולהבין כמה ניסיון יש לו בתחום והאם כבר לימד בעבר.

לימודי פיתוח קול לחזנים זהו תחום מאוד מעניין, לאלה שנמשכים לשירת החזנות יש את האפשרות ללמוד את המקצוע באופן מקצועי. את הלימודים מומלץ להתחיל בגיל ההתבגרות, כמובן שחשוב להתמיד ולהמשיך להתאמן וללמוד לאורך תקופה ארוכה.

ניתן למצוא כיום הרבה מורים המציעים שיעורי פיתוח קול לחזן המתחיל, אך חשוב לשים לב ולבחור במורה בעל ניסיון רב בתחום אשר יכול ללמד אתכם את ההתחלה והבסיס בצורה טובה וכזו שתהפוך אתכם לחזנים מוצלחים בעתיד.

כיום חזנות הפכה לסגנון מוזיקלי מקובל, ישנם חזנים אשר ממש עושים חייל בתחום ומופיעים באופן קבוע מקליטים חומר חדש, מצליחים למלא אולמות גם בחוץ לארץ ולהתפרנס בכבוד, כך שאם אתם חושבים שאתם מוכשרים ואתם מעוניינים ללמוד פיתוח קול לחזנים יש לכם לאן לשאוף, זה בעצם תלוי רק בכם.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול