5 סיבות למה אני צריך מורה לפיתוח קול?

פיתוח קול תרגילים

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

רוצה לדעת מדוע מורה לפיתוח קול זה כל כך חיוני וחשוב עבורך?

בעידן בו כולם רוצים להיות זמרים ולככב בתכניות ריאליטי מוזיקליות, חשוב לפעמים לחזור למקורות ולבצע בצורה מסודרת ונכונה את פיתוח הכישרון שנקרא שירה. גם אם אתם שרים במקלחת מדי יום ומרגישים שיש לכם פוטנציאל, בלי ההכשרה הנכונה והלימוד עם מורים לפיתוח קול שיש להם ידע וניסיון – השירה תוכל להישאר רק בגדר תחביב. 

בנוסף לכך, גם אם את נוהגים לשיר בבית ומקבלים מחמאות מהמשפחה ומהחברים, יש הבדל גדול מאוד בין שירה באופן מקצועי לבין שירה בחוג המשפחה והקרובים. כדי להצליח באמת לעשות את המעבר מתחביב נחמד לעיסוק מקצועי יותר – יש צורך בעבודה עם מורה לפיתוח קול. 

אספנו עבורכם את הסיבות העיקריות לכך שאתם צריכים ללמוד פיתוח קול לפני שאתם יכולים לעמוד מול קהל ולשיר באופן מקצועי.

תרגילים מיוחדים, איך נושמים נכון

הקול האנושי יכול להגיע ממקומות שונים בגוף, וישנם תרגילים מיוחדים שאותם כל מורה לפיתוח קול מקצועי מכיר. מדובר בתרגילים חשובים ביותר שעוסקים הרבה בנשימה נכונה בזמן ששרים. לאופן בו נושמים ומפיקים קול יש משמעות גדולה מאוד כאשר שרים, וחשוב ללמוד לעשות זאת בצורה הנכונה. 

מעבר לכך, תרגילי נשימה והוצאת קול מסייעים לשיפור היכולת הווקאלית, להעמקה של תהליך הנשימה ומסייעים להפיק קול עוצמתי ויציב יותר. מי שמעשן, למשל ורוצה לעסוק בשירה וללמוד פיתוח קול – יתקשה למצוא מורה שלא ימליץ לו בתור צעד ראשון להפסיק מיד לעשן. זאת מפני שהעישון משפיע לרעה על הריאות ויכולת הנשימה, ולכן מזיק לפיתוח הקול. 

מורה לפיתוח קול יכול להכין לאודישנים

אחד מהמניעים הבולטים שגורמים לאנשים בכל הגילאים לרצות לשיר הוא האפשרות להתקבל לתכניות ריאליטי של שירה. כדי להצליח לעבור אודישנים בתחרויות כאלה, חובה לבוא מוכנים בצורה הטובה ביותר. רק מי שמגיע מוכן ויודע לשיר בצורה מדויקת יוכל להתקדם בתכניות המוזיקה השונות. מכיוון שהתחרות היא כל כך קשה ומכיוון שמתמודדים רבים מאוד מתחרים על כל מקום בתכנית – אתם צריכים להתבלט כדי להצליח. יהיה קשה מאוד להתבלט מול כישרונות אחרים אם אין לכם רקע של שיעורי פיתוח קול שמסייעים לכם למצות את הפוטנציאל הקולי שלכם.

פיתוח קול מצריך ניסיון וידע

פיתוח קול הוא מקצוע הדורש היכרות מעמיקה עם מבנה הגוף, עם תרגילי נשימה והפקת קול רבים וכן מצריך את היכולת לשלב את כל אלה לידי ביצוע אפקטיבי של שיר. חלק מהעבודה של פיתוח הקול נעשית גם באמצעות עבודה על דיקציה ברורה ועל אופן הגיית המלים בעברית ובאנגלית (השפות שבהן בדרך כלל שרים זמרים בארץ). 

רק מורה לפיתוח קול שיש לו את הידע והניסיון המתאימים יכול לעשות עבודה שתשדרג את איכות הביצוע של התלמידים שלו. באופן של עבודה עצמאית ללא מורה קשה מאוד להתקדם ולשפר את יכולת השירה וההגשה באופן משמעותי. 

בנוסף לכך, המורה בשיעור מעניק לתלמידים דבר שהוא יקר ערך ביותר – פידבק. הוא מגיב על הביצועים של התלמידים ונותן ביקורת שהיא בונה ומבוססת על מנת שהם יוכלו להמשיך ולהשתפר. ללא קבלת פידבק רציני ומתמיד, מאוד קשה לשפר את יכולות השירה. לכן, כל אחד שרוצה לשפר את יכולות השירה שלו, לא יכול כמעט לעשות זאת ללא תמיכה של מורה מנוסה שיעניק לו פידבק מותאם אישית באופן קבוע.

מורה לפיתוח קול יכול לסייע בשילוב נגינה עם שירה

אחד מהדברים הקשים יותר לביצוע עבור מתחילים הוא לשלב שירה ונגינה. כאשר מנגנים על גיטרה או פסנתר, קשה לרבים לפצל את המיקוד ולכן איכות השירה או הנגינה נפגעת. לכן יש צורך בשיעורי פיתוח קול ששמים דגש גם על הנושא של שילוב נגינה בזמן השירה. ישנן טכניקות לימוד מיוחדות המיועדות למטרה זו. שיעורי פיתוח קל יכולים לסייע לזמרים להרחיב את מנעד האפשרויות שלהם מבחינה זו ולספק הופעה שלמה יותר עבור הקהל שלהם.

עמידה והופעה בזמן ששרים

חלק משמעותי משיעורי פיתוח הקול עוסק בעמידה בפני קהל. הזמר צריך לשיר בביטחון ולשלב את הגוף כולו בזמן שהוא שר. יש צורך במקרים רבים בעבודה על נושאים אלו באופן מעמיק. אנשים רבים שאוהבים לשיר לא יודעים כלל מהי עמידה נכונה על במה ומול קהל. לכן הם צריכים הדרכה צמודה של מורים לפיתוח קול שיוכלו לומר מה הם הדברים שהם צריכים לשפר בהופעה שלהם בכל מה שקשור בעמידה על במה. שיעור פיתוח קול לא מתמקד רק בחלק הטכני של השירה עצמה, אלא מתמקד בכל ההיבטים של הופעה ועמידה בפני קהל.

לסיכום על פיתוח קול למתחילים

שירה היא דבר מהנה ביותר עבור רבים. כמעט כל מי שאוהב לשיר בתור תחביב מחזיק גם איזו שאיפה כמוסה לעמוד על במה ולשיר בפני קהל. על מנת לעשות זאת כמו שצריך, ובייחוד אם מנסים להתקבל לתכנית ריאליטי של שירה – יש צורך בשיעורי פיתוח קול מקצועיים. 

שיעורים אלה יכולים לשפר את המנעד הקולי, לשפר את יכולת הנשימה בזמן השירה, לעזור בביצוע מהוקצע יותר של שירים ואפילו לגבש סגנון אישי של הזמר. עבור כל זאת יש צורך להיעזר במורים לפיתוח קול מקצועיים שמכירים את התרגילים השונים ויכולים לתת פידבק רציני ואישי לתלמידים שלהם – על מנת שאלה יוכלו לממש את הפוטנציאל הווקאלי והבימתי שלהם.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול