מה זה נשימה סרעפתית

נשימה מהסרעפת

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

נשימה סרעפתית או נשימת בטן היא טכניקה כדי לשיר מהבטן בצורה חכמה - כאשר תתחילו לשיר מהסרעפת יהיה לכם יותר אוויר בשירה שלכם ועוד יתרונות!

אם אתם זמרים מתחילים בטח כבר שמעתם את המושג נשימה סרעפתית, פיתוח קול מתבסס הרבה על הנשימה הדרך בה אתם מכניסים ומוציאים אוויר היא מאוד משמעותית בעיקר בתחום של שירה. הסרעפת היא בעצם שריר אשר נמצא בין בית החזה לחלל הבטן ומפריד ביניהם. 

בעת לימוד פיתוח קול תלמדו איך לנשום נכון ובכלל איך להשתמש בנשימה שלכם באופן יעיל יותר שיעזור לכם לנצל את היכולות הקוליות שלכם בצורה הרבה יותר טובה. בעצם אם נחשוב על זה הנשימה היא אוויר והקול שאנחנו מוצאים הוא אוויר כך שהנשימה מקבילה לשירה באופן קבוע ומשפיעה על הדרך בה אנו שרים.

למעשה זהו אחד הנושאים המרכזיים בשיעורי פיתוח קול  הדרך בה אתם משתמשים בקול שלכם יכולה להיות לעיתים ההבדל בין זמר אדיר לזמר בנוני. אתם תלמדו איך לנשום מהסרעפת ואפילו תוכלו לחזק אותה בעזרת התרגילים המתאימים.

מעבר לפיתוח קול והרצון להיות זמר מצליח,הדרך בה אנו נושמים משפיעה על חיינו באופן ישיר ישנם המון מחקרים בנושא, נשימה באופן מסוים יכולה להפחית מתחים וחרדות בזמן שנשימה בדרך אחרת יכולה להשפיע על חיינו בדרך שלילית, אין ספק שזהו נושא מעניין מאוד ששווה להתעמק בו בעיקר אם את זמרת מתחילה או אתה זמר מתחיל.

תרגילים לנשימה סרעפתית

כאמור נשימה סרעפתית היא גורם מרכזי בלימודי פיתוח קול, הוצאה והכנסה של אוויר באופן יעיל עוזר מאוד בעיקר לזמרים מתחילים שרק לומדים איך לעשות את זה נכון ישנם מספר תרגילים שאתם יכולים לעשות בעצמכם ולשפר את האופן בו אתם שרים. 

לנשום מהסרעפת נקרא גם נשימה בטנית, אחת הדרכים הטובות ביותר להבין את הנושא באופן בסיסי ביותר היא פשוט להניח יד על הבטן בזמן שאתם משמיעים קול או ממש שרים ולהרגיש את העליות והירידות שלה בזמן שהאוויר נכנס ויוצא.

נסו להבין את הקצב שהאוויר אשר נכנס ויוצא וללמוד מתי זה קורה זה יכול לעזור לכם להבין את המשמעות של מה זה לנשום מהסרעפת. תרגיל נוסף שאתם יכולים לעשות הוא נשימה על פי קצב, אתם מכניסים אוויר בקצב של מספר קבוע של נשימות ומספר כפול של נשיפות, יש לחזור על תרגיל זה מספר פעמים על מנת שהוא יהיה משמעותי.

ישנם עוד המון סוגים של תרגילים שאתם יכולים לעשות אך כדי לעשות זאת באופן מקצועי מומלץ לבחור במורה לפיתוח קול שיכול לעזור לכם בצורה שתקדם אותכם ותלמד אתכם איך לנשום נכון מהסרעפת, כך שגם תוכלו להשתפר מבחינה מקצועית וגם תלמדו נשימה סרעפתית שתעזור לכם בהמשך הדרך.

שאלות נפוצות בנוגע לנשימה מהסרעפת

נשימה מהסרעפת בהחלט תעזור לכם לשיר טוב יותר ולנצל בצורה טובה יותר את הקול שלכם היא בהחלט תשפר אותו אך ספק אם היא תשפיע על גוון הקול שלכם. בכלל המטרה בשיעורי פיתוח קול היא לא לשנות אותכם אלה כמו שנאמר בשם לפתח אותכם ולשפר.

בוודאי שכן תוכלו למצוא שימוש  בנשימה סרעפתית בעוד כל מיני תחומים בחיים, למשל ביוגה מקפידים על נשימה מהסרעפת שהיא בעצם הנשימה הנכונה במקרה זה, יש גם שימוש בנשימה סרעפתית להורדת לחצים וחרדות.

אתה ממש לא חייב ללמוד נשימה סרעפתית יש זמרים מצליחים מאוד שמעולם לא למדו פיתוח קול, אך מצד שני בעיקר אם אתה זמר מתחיל ורק עכשיו לומד את היסודות אין ספק נשימה סרעפתית יכולה לעזור לך מאוד לפתח אותך ולקדם אותך.

כמובן, פיתוח קול באופן כללי לא מיועד אך ורק לזמרים, ישנם אנשים המעוניינים לפתח את הקול שלהם וללמוד את שאר הדברים שניתן ללמוד על ידי פיתוח קול למשל קריינים ברדיו שרוב הזמן מדברים הם בהחלט פוטנציאל ללמידה של פיתוח קול ואיך לנשום מהסרעפת בפרט.

לסיכום:

התפקיד של פיתוח קול הוא להפוך אותנו לזמרים מוצלחים יותר, אחד הנושאים החשובים ביותר בשיעורים זוהי הדרך בה אנו נושמים. לנשימה שלנו יש תפקיד מפתח בעיקר כאשר אנו שרים, נשימה סרעפתית היא אחת הדרכים לשפר את ולפתח את הקול שלנו.

אתם יכולים ללמוד לבד בבית ולשאוב את המידע הנדרש מהאינטרנט, או לבחור במורה לפיתוח קול. כמובן שלא כל אחד יכול ללמוד לבד בעיקר אם אתם מעוניינים ללמוד את התחום באופן מקצועי זה יהיה מאתגר במיוחד, אך שוב אם יש לכם את הכישרון זה בהחלט אפשרי.

לעיתים כל המושגים האלה יכולים מעט להבהיל את הזמרים שמתחילים את קריירת השירה שלהם רק עכשיו, אך זאת ממש לא הכוונה, אם אתם מאמינים בעצמכם ומרגישים שיש בכם את זה אל תוותרו על החלום שלכם, אחרי שתלמדו כמה שיעורים כבר תבינו את המשמעות של נשימה סרעפתית וכמה היא עוזרת לשיר בעיקר אם את זמרים מתחילים

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול