מה החשיבות של נשימה נכונה כאשר שרים שיר?

פיתוח קול לבני נוער

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

בפוסט בבלוג זה, אני אפרק את ההבדל בין נשימה יומיומית לנשימה נכונה של שירה מהסרעפת, אסביר בפירוט כיצד שירה ונשימה פועלים, אראה לך כיצד להעריך את נשימתך בזמן השירה, להקשיב לקולך ולהתבונן בגופך כדי לגלות סימני טוב טכניקות נשימה בזמן שירה. אדבר על כך שתרגילי נשימה יכולים לחולל שינוי בזמן שירה, מעזרה להכות תווים גבוהים ועד ראפ. ובפוסט בבלוג זה, כמובן, אנו נותנים לך כמה תרגילים נהדרים שילמדו אותך את יסודות טכניקת הנשימה בעת שירה כזמרת מקצועית וניתן לך קורס כיצד זה עובד בפועל.

תרגיל זה מאמן אותך להאט את הנשימה כדי להוריד את קול השירה שלך, ואתה צריך להמשיך לתרגל נשימה ושירה דרך הסרעפת שלך. זה יחזק אותו ובעצם יאפשר לך לשיר טוב יותר, וזה יאפשר נשימה טובה יותר במהלך השיר. נסה את טכניקת הנשימה למטה עבור זמרים עם אסתמה ובדוק אם היא יכולה לעזור לך לשלוט בשירה שלך טוב יותר. הנח את ידך על הסרעפת שלך כדי לזכור לנשום דרכה ולשיר תוך זכירה להחזיק את קולך התומך במשפט.

שליטה בנשימה לא רק עוזרת לך לתמוך בקולך, אלא גם מאפשרת לך לשיר בריא ומאפשרת לך לנשום כראוי בעת שירה. אולי שמעת על שימוש בטכניקות נשימה נכונות בעת שירה, ויש הרבה מידע על אופן ביצוע פעולה זו. בעוד שרוב המתחילים טועים שלא לשפר את הנשימה בזמן השירה, אתה יכול להיות חכם ולהתמקד במה שהכי חשוב ביכולת להסתכל על דרכי הנשימה המסוימות של כמה זמרים. מועיל להבין כיצד עובדת נשימה יומיומית רגילה.

אם לעתים קרובות נגמר לך הנשימה בזמן השירה, עליך לבצע תרגילי נשימה באופן קבוע. עם זאת, חשוב לציין כי ניתן גם להוסיף ולהשתמש בקרדיו לשיפור הנשימה בזמן השירה.

אם אתם מתחילים, אני ממליץ לכם לא לזלזל בכוח הנשימה בזמן השירה, התחילו להתאמן בהקדם האפשרי ותבחינו בשיפור ניכר בקולכם תוך מספר שבועות בלבד. זה גם זמן טוב להדגיש את החשיבות של שמירה על יציבה טובה בזמן שאתה שר כדי לשמור על שליטה בנשימה. יציבה היא חלק חשוב להפליא גם מהנשימה וגם מהשירה – גם אם זה נשמע כל כך פשוט: אם אתה מתקשה לאבד את הנשימה באמצע המשפט, זה יכול לגרום לך לנשום יתר. הסר את כל זה: שליטה נכונה בנשימה דורשת תרגול עקבי, ועל ידי עבודה על תרגילים אלה לפני ואחרי שיעורי שירה, אתה יכול לשפר את הסיבולת שלך בזמן השירה.

אם אתה שר בלי תמיכה בנשימה, חשוב על נשימה בסרעפת – בלעדיו לא יכולת לשיר כמו שצריך. אם אין לך תמיכה בנשימה, יש סיכוי טוב שתתקשי לשיר טוב בטווח הקול שלך, מה שישפיע באופן ישיר על איכות הקול שלך ועל הביצועים שלך.

נשימה היא עמוד התווך של השירה, ופיתוח טכניקת נשימה טובה חיוני לשירה טובה. לאורך זמן ועם הרבה תרגול, עליכם להבין את מנגנוני הנשימה באופן כללי ולהשיג שליטה על בקרת הנשימה הנכונה. אם תתמקד בשיפור טכניקות הנשימה שלך, תהפוך לזמר טוב יותר בטווח הארוך.

חשוב לנשום כמו שצריך כששרים, אבל זה גם אחד מה- SECRET להצלחה בשירה. סוד השירה הוא שאתה מבין כיצד להשתמש בכל גופך בצורה יעילה, ולמרות שאני מאמין שנשימה נכונה כשירה הייתה חשובה לי, אני לא חושבת שזה היה הפיתרון לבעיות הקוליות שלי. זמרים חדשים טועים לעיתים קרובות במחשבה ששירה מתחילה בשליטה על אקורדי הקול החרוצים שכולנו אוהבים למצות.

בלי לנשום, איכות הקול לא ממש חשובה, אבל אם תשיג תיאום טוב בין הנשימה למיתרי הקול, אתה יכול לשיר הרבה יותר טוב. הסיבה שנשימה חשובה לשירה היא שהיא גורמת לך לשיר תווים גבוהים יותר. כאשר נגמר לך הנשימה בזמן השירה, ישנם מספר דברים שיכולים לשפר באופן דרמטי את שליטת הנשימה שלך. אחת הסיבות שבגללן זה החלק החשוב ביותר בשירה היא שנשימה לא רק עוזרת לצלילים הגבוהים, אלא גם גורמת לשירה להישמע טובה וטבעית יותר.

זה דורש הרבה תרגול, אבל חשוב להתחיל בתרגילי נשימה בשיעורי השירה. הריכוז בנשימה מקל עליכם את היכולת לנגן תווים גבוהים ולשמור על קול בריא. עכשיו שאתה יודע מדוע שירה ללא נשימה הייתה חשובה, אתה יכול להתחיל ללמוד כיצד להשתמש בה.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול