פיתוח קול – סוגי הקולות השונים הקיימים

סוגי קולות

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

באמת קשה להבין מהו סוג הקול, אך באופרה מפתחים זמרים שמתאגדים לסגנונות קוליים מסוימים. על בסיס זה מגדירים זמרים את טווח הצלילים שהם יכולים לשיר ואת סוגי הצורות הקוליות השונות בהן הם משתמשים.

כשרואים את זה ככה, מתקבל הרושם שטטיסיטורה היא סוג השפה הסביר ביותר. ישנם גם סוגים בינוניים שיכולים להיות בעלי משקל קול איפשהו בין קל לכבד (למשל קולוראטה סופרן דרמטית), או שניתן לסווג אותם לפי משקל קול מסוים – סוג המציין את טווח הגוונים והצלילים המופקים על ידי זמרת. קוֹל. באופן כללי, לקולות הקלים יותר יש שירה קלה יותר ברשומות גבוהות יותר (טסיטורה גבוהה יותר), הם קולניים יותר ומשנים רושמים ביתר קלות מאשר עמיתיהם הכבדים יותר. ישנם זמרים בעלי טווחים יוצאי דופן ויכולים לשיר מספר אוקטבות, כולל המגרשים הנפוצים ביותר אליהם באמצעות סוגים אחרים של קולות. לכמה מכשירים יש קולות שמסוגלים לפתח מגוון רחב יותר מאחרים.

טווח הקולות הגבריים בקטגוריה זו בולט יותר מזה של הקולות הנשיים. טווח הקולות הגבריים בולט יותר מאשר עמיתיהם הנשים, אך הם אינם נפרדים לחלוטין.

לשם השלמות מוזכרת קבוצה אחרת שנמצאת בגוון הקול, ותת קטגוריה זו זוהתה כקטגוריה העיקרית להבדלת קולות.

לזמרים שונים יש צלילים קוליים שונים, כך שלחלקם יש קול בהיר ונשמע, ואילו לאחרים יש צלילים גבוהים שנשמעים מרגשים להפליא. מצו-סופרנוס, הטון של קולות אלה, נוטים לגרום לקול להישמע כהה וכבד, בעוד שהם נושאים משקל מסוים.

קולות נשיים עוברים קצת גיל ההתבגרות, אך אין להתעלם מכך שמאפיינים ספציפיים של הקול הגברי נשמעים אוקטבה גבוהים יותר מעמיתיהם הנשיים.

הבגרות המוקדמת היא אבן דרך עבור הקול, מכיוון שתיבת הקול יכולה להתפתח באופן מלא ולהגיע למיצוי הפוטנציאל. לאחר השלמת התפתחות הגרון, מיתרי הקול ומהוד, האדם מקבל קול נמוך יותר ומלא יותר בגובהו.

תמיד יהיה ניתן לזהות את קולו של זמר, אך קולותיהם של זמרים מבוגרים יכולים לקבל גוון מעט שונה מזה של הצעירים. ככל שהנוער ארוך יותר, כך הקולות של הזמרים נשארים צעירים יותר, כך שהשימוש התכוף בקול יכול לעזור להחזיק אותם בחיים.

הקול האנושי עובר שינויים גופניים שונים בגיל מבוגר המשפיעים על הקול השיר. של הקול, שלעתים קרובות נקבע על ידי עובי השפה הקולית, יכול להתייחס ליכולתו של קול להתמודד עם שינויים בדינמיקה הקולית. בנוסף, הזריזות הקולית בכללותה, מכיוון שקולות שונים מטפלים באלה דינמיקה אחרת, יכולה להשפיע גם על הזריזות הקולית שלהם. כאשר זמר מז'אנר עכשווי שר במגרשים שאינם גבוהים או נמוכים כמו עמיתיו המבוגרים, הוא מסתכן בפציעה אם הוא מרבה להשתמש בקול גבוה מדי, נמוך מדי או לא גבוה איכות.

טווח הקולות הכללי קשור לסוג הקול, תוך שימוש בתיאוריה הכללית שיש 6 סוגים של קולות. האם לעולם לא תסווג זמר לפי גובה הצליל, או שהמורה הקולית שלך תסווג אותו כיותר מאחד מסוגי הקול האלה? אדו מבלבל קולות פסיכולוגיים ופופ: סקירה קצרה על ההבדלים בין סוגים מבוגרים, עכשוויים וקוליים פופ. שנית, לא כל המורים לקול רואים כל חלק בספקטרום הווקאלי של הזמר כמרשם נפרד בחזה הקול. הטסיטורה (קול טנור) טמון בין קול בריטון לבין קונטרנטור. אתה יכול להכות את אותו הטון וזה יישמע שונה לחלוטין בעומקו ובמשקלו. או שאתה מכה באותה תו אך מכה אותו בגובה שונה והתו נשמע שונה לחלוטין מהשירים האחרים.

המחברים מחלקים את טווח הקול למערכות המתארות את האזורים בגוף האדם שבהם קול הקול מהדהד, בעיקר בחזה, בראש ובגב התחתון.

ניתן לתאר את הקול האנושי ככזה על בסיס קריטריונים שונים, כולל איכות נקודות המעבר הקוליות שלו, כמו שבירת הקול, ואיכות זו מתוארת על ידי "סוג הקול". סוגי קול הם סוג הקול שלזמר יכול להיות, המסווג על פי מספר קריטריונים חשובים. סוגי קול הם הדרכים השונות לזיהוי קולות, מכיוון שיש להם איכויות שונות של התפתחות קול בחלקים שונים של גוף האדם. הם מהווים סיווג של קולות הזמרים המבוססים על רישום קול ונקודות מעבר קוליות (כולל קול פריצה), כמו גם על צליל קולם.

הבריטון מחולק לרוב לקטגוריות משנה שונות המבוססות. על איכות התפתחות הקול בחלקים שונים של הגוף, כגון נקודות מעבר קוליות.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול