פיתוח קול אונליין

פיתוח קול בזום

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

פיתוח קול אונליין – האם זה כמו שיעור פרונטלי? יתרונות וחסרונות!

בתקופת הקורונה כולנו מגלים יותר ויותר המצאות וחידושים לעבודה מרחוק, אחד החידושים המעניינים שתפס תאוצה עקב מגפת הקורונה הוא שיעור פיתוח קול אונליין.
מה ההבדל בין שיעור מוקלט לשיעור פיתוח קול אונליין פרטי? כיצד עובד שיעור פיתוח קול במחשב או בנייד? והאם  שיעור אונליין בזום או בסקייפ הם מומלצים?
על שיעור פיתוח קול אונליין, רמת האפקטיביות, דברים שצריך לדעת ועד למחיר לכל שיעור.

שיעור פיתוח קול מוקלט

טרם ההסבר על שיעור פיתוח קול אונליין פרטי, קיימת מגמה אצל חלק מהמורים הפרטיים לספק שיעור פיתוח קול אונליין מוקלט.
שיעורים אלו ניתנים בחינם לעוקבים ברשתות החברתיות או שיעורים מתקדמים מוקלטים במסגרת תשלום לקורס שיעור פיתוח קול שהוקלט מראש.
שיעורים אלו יכולים להיות אפקטיביים במידה מסוימת אך  לא יוכלו להתאים את עצמם לסוג התלמיד/ה ולמורכבות העבודה הפרטנית, פיתוח קול דורש עבודה מותאמת ואם ברצונכם להתמקצע ולשפר את קולכם ברמה גבוהה יהיה עליכם לקחת שיעור פרטי אונליין עם מורה שישמע אתכם, יעיר את ההערות בהתאם ויכוון אתכם בצורה הטובה ביותר.
אם אתם תלמידים חדשים, שיעורי פיתוח קול מוקלטים יכולים להיות התחלה טובה עבורכם (חינמיים או בתשלום לצורך התקדמות ולמידה מעמיקה), כאשר השלב הבא לאחר מכן יהיה שיעור פרטי אונליין או פרונטלי.

שיעור פיתוח קול אונליין בזום: האם זה כמו שיעור פרטי פרונטלי?

לפני תקופת הקורונה, במהלכה וככל הנראה גם הרבה אחריה – שיעורים פרטיים לפיתוח קול מרחוק, המבוצעים במחשב או בנייד מאפשרים לתלמידים מהארץ והעולם לשפר את קולם מכל מקום ובכל שעה.
בשונה משיעור מוקלט ללא התאמה ולווי אישי לזמר או הזמרת, שיעור פיתוח קול אונליין מתבצע בדומה לשיעור פרונטלי – אחד על אחד.

איכות השיעור תקבע על-פי קליטת האינטרנט במקום שבו אתם נמצאים, במידה והמורה לפיתוח קול והתלמיד/ה מחוברים דרך ספק האינטרנט הביתי סביר להניח שלא יהיו בעיות רשת מיוחדות.
בהתאם להתקדמות הטכנולוגית ופיזור הסיבים לרשתות אינטרנט מתקדמות כך גם העברת הנראות והשמע משתפרים, העברת שיעור פיתוח קול פרטי אונליין הופכת לגיטימית ואפקטיבית יותר ככל שהשנים עוברות.
חשוב לזכור כי ייתכנו בעיות קליטת רשת ולעיתים אחד המשתתפים (המורה או התלמיד/ה) יבקשו לחזור על הדברים בשנית.
נכון לשנת 2020 איכות השמע ברמה סבירה להעברת שיעורי פיתוח קול אונליין, אך עדיין לא ברמה זהה לשיעור פיתוח קול פרונטלי בו המורה והתלמידים שומעים ומעבירים צלילים במדויק.

לא יוצאים מהבית, המורה זמין עבורכם בלחיצת כפתור!

יתרון גדול בשיעור פרטי אונליין (כל שיעור, לרבות פיתוח קול) הוא העובדה שלא צריך לצאת מהבית וניתן ללמוד אצל כל מורה בארץ ובעולם, ללא הגבלת מקום או מזג אוויר.
שיעור פיתוח קול אונליין יאפשר לכם לחסוך זמן רב ביציאה מהבית ובכסף רב על נסיעות וחניות.
זמינות מיידית ומכל המקום הם הסיבה העיקרית להמלצה על שיעור לפיתוח קול אונליין דרך המחשב או הנייד, ההמלצה הן לתלמידים והן למורים שטרם עברו לשיטת הלימוד האינטרנטית.

אילו תוכנות ואפליקציות משתמשות לשיעור פיתוח קול אונליין?

התוכנות הנפוצות בהן מורים מעבירים שיעורי פיתוח הן הזום והסקייפ, תוכנות אילו הן תוכנות חינמיות ומאפשרות את העברת השיעורים וההרצאות אונליין, בצירוף קבצים ואף הקלטת השיעורים לצורך שיפור עצמי.
את האפליקציות ניתן להוריד דרך האתר הרשמי שלהן אל המחשב או בחנות האפליקציות בסמארטפון.

בשיעור אונליין דרך המחשב תצטרכו מצלמת רשת ומיקרופון למחשב (לעיתים שניהם באים ביחד), ככל שהמיקרופון והמצלמה שלכם יהיו טובים יותר ככה יוכלו לשמוע ולראות אתכם בצורה טובה יותר ולתת לכם הערות בהתאם.
במידה וטרם רכשתם מצלמת רשת ומיקרופון למחשב רצוי שתבצעו זאת בהקדם, כבר שנים רבות ששיחות פרטיות ומקצועיות מתנהלות דרך האפליקציות השונות, מגפת הקורונה רק האיצה תהליך שהיה מובן מאליו וכיום מצלמה ומיקרופון למחשב הפכו לפריט חובה כמעט עבור כל ילד וכל מבוגר.
במידה ומדובר על מחשב נייד הכולל מצלמה מובנית, כל מה שתצטרכו זה לרכוש מיקרופון למחשב עם איכות שמע טובה ולהשתתף בשיעורים שונים כדוגמת שיעורי פיתוח קול אונליין.
במידה ואתם מעוניינים בשיעור דרך הטלפון כל מה שתצטרכו הוא להוריד את אפליקציית זום או סקייפ ובהתאם לדרישת המורה, מורים פרטיים לפיתוח קול אינם אוהבים את השימוש דרך הטלפון עקב איכות השמע הנמוכה יחסית והסרבול שלכם בשימוש בטלפון לצורך שיפור היכולות הווקאליות שלכם.

שיעור פיתוח קול כמה זה עולה? האם שיעור אונליין ישנה את המחיר?

שיעור ממוצע לפיתוח קול נע בין המחירים 150 ₪ ועד ל – 300 ₪ עבור שעה שלמה, מחיר לשיעור פיתוח קול תלוי ברמת הניסיון והמקצועיות של המורה, חלק מהמורים יציעו שיעורים קצרים יותר במחירים זולים יותר או חבילת שיעורים שתאפשר לכם להתחשבן פעם אחת.
התשלום בעיקרו הוא על הזמן של המורה לפיתוח קול, בין אם שיעור פרונטלי ובין אם אונליין המורה משקיע זמן ומאמץ ולכן במרבית המקרים שיעור לפיתוח קול אונליין דרך המחשב או הנייד לא ישנה את המחיר ולרוב כפי שכבר הספקתם להבין, יחסוך לכם בכסף על הוצאות נסיעות וחניות.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול