פיתוח קול דיבור למורים ומרצים

פיתוח קול דיבור למורים ומרצים

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

הדרך שלכם לשמור על הקול שלכם שנים ארוכות

מדי יום אנו עושים פעולות שנראות לנו מובן מאליו אם זה לאכול ולשתות או לצחצח שיניים, אלו פעולות שאנחנו לא חושבים עליהם אלא פשוט עושים אותם בדרך השגרה.

דיבור הוא גם דבר שאנו עושים כל יום ולא ממש מתייחסים אליו מעבר ללעשות את את זה, אבל מה קורה שדיבור הוא המקצוע שלנו? 

כיום פיתוח קול הוא לא רק לזמרים, בדרך כלל שאנו שומעים את המושג פיתוח קול אנו מדמיינים זמר או זמרת שלומדים איך להשתמש בקול שלהם נכון. אבל מה קורה עם מורים או מרצים שהקול שלהם והדיבור שלהם זוהי הפרנסה שלהם בעצם.

כאשר מרצה עורך הרצאה כל יום כמה שעות ביום הוא משתמש בקול שלו ולעיתים לאחר כמה שעות הוא עלול להרגיש צרידות או עייפות במיתרי הקול,

לכן כיום כאשר המודעות עלתה בנושא פלאים אפשר למצוא מורים לפיתוח קול דיבור אשר מתמקדים בפיתוח קול למורים או פיתוח קול למרצים כדי שילמדו איך לנצל את הקול שלהם בצורה יעילה ולשמור עליו לשנים הבאות.

פיתוח קול למורים למה זה כל כך חשוב

דיברנו על כך שאנו עושים פעולות יומיות שהפכו לשגרה ואנו לא ממש מודעים אליהם במשך היום, מורה אשר עומד מול כיתה לפעמים חמש או שש שעות רצופות מלבד הפסקות קצרות של כמה דקות, מאמץ את הקול שלו בצורה מאוד משמעותית.

השגרה הזאת גורמת לשחיקה מאוד גדולה של מיתרי הקול ולטווח הארוך יכולה לגרום נזק של ממש, לכן בעזרת פיתוח קול למורים אותו מורה יכול ללמוד איך לדבר בצורה יעילה לשמור על הקול שלו, יותר מזה הוא לומד איך לדבר עם הרבה פחות מאמץ אך תוך כדי ניצול הקול שלו בצורה אופטימלית.

פיתוח קול למורים הפך להיות נפוץ יותר וכיום מורים הבינו את המשמעות של מה שקורה לקול שלהם כאשר הם מדברים כל כך הרבה. פיתוח קול למורים מעלה את הביטחון של המורה והוא מעביר את החומר בצורה ברורה יותר ונוחה יותר לתלמידים שרק מרווחים מזה.

אחד הבעיות המשמעותיות של מורים שחלק מהעבודה שלהם זה לדבר ולהעביר את החומר לתלמידים זוהי הצרידות ולכן כיום ניתן ללמוד גם פיתוח קול לצרידות או יותר נכון למניעת צרידות בקול,

מורה צרוד לא יכול ללמד וכך גם פוגע בהכנסה שלו לכן מאוד חשוב לשמור על מיתריי הקול ממש כמו שחשוב לנו לשמור על הכושר שלנו.

פיתוח קול למרצים

גם אם אתם מרצים כבר שנים רבות או לפעמים בעיקר אם אתם כאלה פיתוח קול למרצים הוא מאוד משמעותי עבורכם ויכול להיות הדבר שישמור על הקריירה שלכם לשנים רבות.

הדרך בה אתם משתמשים בקול שלכם יכולה להיות ההבדל בין הרצאה סתמית לבין הרצאה שתרגש ותרתק את הקהל לכיסאות.

בעיקר בהרצאות גדולות וחשובות כאשר המרצה מגיע עם קול שחוק יהיה לו קשה מאוד להגיע את הסטודנטים שבקהל ולעניין אותם.

 כאשר מרצה מדבר במשך שעה או שעה וחצי ולעיתים גם יותר מזה ברציפות הקול שלו מתחיל להישחק בעזרת פיתוח קול למרצים הוא לומד איך לדבר נכון ובאופן יעיל,

הוא לומד להתבטא נכון על ידי דיקציה נכונה וכמובן הוא לומד איך לשמור על הקול שלו מפני שחיקה וצרידות.

פיתוח קול צרידות

מי מאיתנו לא חווה צרידות מתישהו בחיים, רוב הסיכויים שגם אתם הייתם צרודים בשלב כלשהו בחייכם,

מורים או מרצים אשר חלק נכבד מעבודתם זה לדבר מרגישים את העניין הזה באופן קבוע לכן פיתוח קול צרידות הוא הכרחי עבורם.

פיתוח קול צרידות נועד בעיקר למנוע צרידות עבור מורים או מרצים וכמובן לכל מי שלומד פיתוח קול,

אך לא רק מורה לפיתוח קול יכול לעזור לכם גם להעביר צרידות ולאחר מכן לשמר את הקול שלכם וכמובן ללמד אתכם איך לא להגיע למצב הזה שוב.

שאלות נפוצות בנושא של פיתוח קול דיבור למורים ומרצים

פיתוח קול דיבור נועד בעיקר לאלה שהמקצוע שלהם הוא לדבר הרבה כמו לדוגמא מורים או מרצים אשר רוב העבודה שלהם מתרכזת בכך שהם מדברים בכיתה או באולם ההרצאות, פיתוח קול דיבור נועד עבורם כדי שהם יוכלו להרצות בצורה יעילה.

בהחלט כן מכמה בחינות, גם מהבחינה של לדבר בצורה יעילה ולנשום נכון לדבר מבלי להתעייף, וגם מבחינת הדיקציה והדרך בה הם מבטאים את עצמם.

כן יש מורים לפיתוח קול אשר מעבירים סדנאות של פיתוח קול למרצים, מאוד מומלץ למרצים לשמור על הקול שלהם ולכן חשוב שילמדו איך לדבר נכון בעזרת פיתוח קול.

זה בדרך כלל לא יהיה ארוך טווח כמו פיתוח קול לזמרים אך התהליך ידרוש מכם כמה מפגשים ולאחר מכן ללמוד וליישם את זה בבית וכמובן בכיתה שאתם מלמדים בה.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול