פיתוח קול לנערים ונערות – המדריך למחפשים מורים

פיתוח קול לבני נוער

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

בני נוער ורוצים ללמוד פיתוח קול? איך לבחור מורה לפיתוח קול לקטינים וילדים מתבגרים

נראה שיהיה קשה מאוד מישהו שלא אוהב לשיר, שירה היא אינסטינקט שכולנו נולדים איתו. לפתח את הקול זה כבר סיפור שונה לחלוטין, העובדה שכמעט כולם אוהבים לשיר ממש לא הופכת אותם לזמרים כדי לשיר באופן מקצועי צריך לפתח את יכולת השירה כבר מגיל צעיר.

פיתוח קול לילדים מתבגרים אשר מתחברים לתחום הוא חשוב מאוד, אם אתם לא כל כך מתמצאים בתחום אתם בטח חושבים שלפתח שירה זה דבר פשוט משהו שכל אחד יכול לעשות, אך זאת תהיה טעות לחשוב ככה, פיתוח קול זהו תחום נרחב מאוד הכולל בתוכו תורה שלמה בנושא של שירה ואיך להשתמש נכון בקול שלנו.

למה פיתוח קול לבני נוער כל כך חשוב להמשך

הרבה פעמים אנחנו חושבים לעצמנו לגבי בני נוער ובעיקר הבנים, שזה לא כזה חשוב כרגע כי גם ככה הקול שלהם עוד ישתנה, זה פשוט לא יהיה נכון לחשוב ככה, פיתוח קול לילדים מתבגרים מקנה להם יכולות שמעבר לשירה נטו הם ילמדו את הבסיס בגיל מוקדם כך שבעצם הם יוכלו לשלוט על הקול שלהם גם בתקופה של שינויים.

מעבר לבסיס הנרכש בגיל צעיר פיתוח קול לנערים מאפשר להם לרכוש ניסיון להמשך הדרך, כולנו יודעים כמה משמעות יש לניסיון וזה בכלל לא משנה באיזה תחום לניסיון הרבה פעמים יש תפקיד מפתח. 

פיתוח קול לנערים יתן להם גם את היתרון בכך שהם לומדים את התחום ותוך כדי כך הם מתעסקים והופכים בדרך כלל למוזיקאים, ובעצם הם הופכים ליצירתיים יותר ומצליחים לפתח את הכישרון שלהם. מחקרים מוכיחים שילדים יצירתיים יותר יהיו בדרך כלל גם תלמידים טובים יותר.

אז את החשיבות והמשמעות של לימודי פיתוח קול לילדים מתבגרים אפשר להבין בקלות, לאחר שזיהינו כישרון של הילד שלנו ואנו מעוניינים שהוא יפתח את עצמו בתחום חשוב לבחור מורה לפיתוח קול שבאמת ילמד את הילד ויקדם אותו.

איך בוחרים מורה לפיתוח קול לנערים ונערות

בשנים האחרונות בעיקר בשל העובדה שבכל מקום בטלוויזיה אנו נתקלים יותר ויותר בתוכניות של שירה, כמו למשל בית ספר למוסיקה שבה אנו ממש רואים איך פיתוח קול לילדים מתבגרים משפיע עליהם באופן ישיר והופך אותם לטובים יותר. 

תוכניות אלו גם השפיעו על הילדים ובני הנוער שצפו בהם והם רוצים גם ללמוד ולפתח את עצמם בתחום השירה. אין ספק שזה מאוד נחמד שהילדים רוצים לעסוק בשירה אך כדי לפתח זאת חשוב להתחיל בכך כבר בגילאים צעירים יחסית כמובן שחשוב לבחור מורה טוב כזה שיפתח את הילד ילמד אותו את יסודות השירה כבר בגיל הנכון.

כדי לבחור את המורה המתאים עבור הילד שלנו צריך להתחשב בכמה גורמים חשובים, עוד לפני שניגשים לבחירת המורה חשוב להבין את רמת הרצינות של הילד חשוב להסביר לו, לימודי פיתוח קול לילדים מתבגרים זהו תהליך ארוך וממושך, כמובן שחשוב גם להדגיש את הצדדים הטובים והחיוביים מהשיעורים כדי לשמור על מוטיבציה גבוהה. 

הדבר הראשון שיש לשים עליו את הלב בבחירת המורה זהו הניסיון שלו, כבר הדגשנו כמה לניסיון יש משמעות בעיקר בתחום של פיתוח קול, שווה לברר עד כמה שאתם מבינים מהי רמת הניסיון של המורה. 

מעבר לניסיון וללימודים הברורים שצריך לעשות חשוב לדעת איזה סגנונות מוזיקליים אוהב המורה שמלמד, כמובן שזה פחות קשור לצד הטכני של הלימודים אבל אתם יכולים להסיק שאם המורה אוהב הרבה סגנונות מוזיקליים הוא בטח יהיה עם ראש פתוח יותר ויוכל להוסיף איזה ערך מוסף מסוים לשיעורים שלו.

כיום ניתן למצוא מידע כמעט על כל אחד ובעיקר על כאלה שמעוניינים לפרסם את עצמם לכן מורה לפיתוח קול טוב בטח מפרסם את העבודות שלו ברשת כך שתוכלו לעקוב אחריו ולהבין פחות או יותר את הרמה שלו מומלץ גם לבחור במורה שהוא בעצמו עוסק בשירה ולא רק מלמד יש לכך משמעות מסוימת בשיעורים עצמם ובניסיון של המורה.

האם יש הבדל בין פיתוח קול לנער לבין פיתוח קול לנערה

יש את התקופה הזאת בחיי כל נער שהקול שלו משתנה  באופן ממשי הופך לעבה יותר זה קורה בתחילת גיל ההתבגרות נמשך תקופה משתנה בין כל אחד.  גם נערות חוות שינוי מסוים בקול שלהן אך אצלן זה פחות משמעותי מאשר אצל הבנים. 

באופן כללי הלימודים הטכניים של פיתוח קול לילדה מתגברת יהיו פחות או יותר אותו הדבר כמו לימודי פיתוח קול לילד מתבגר, כמובן שיהיה התייחסות לגיל בו הקול משתנה לנערים, ומצד שני תהיה התייחסות יותר ממוקדת לשירה בקול גבוה אצל נערות. מה שבטוח כולם יצטרכו להשקיע מאמץ ללמוד לפתח את המנעד קול שלהם כמה שרק אפשר.

לסיכום:

פיתוח קול לבני נוער וילדים מתבגרים הוא ללא ספק חושב ויעשה את ההבדל בעתיד הן מבחינת ניסיון והן מבחינת היכולות שהנער והנערה מפתחים לעצמם. חשוב לבחור מורה טוב ובעל ניסיון רב בתחום, מומלץ שהמורה יעסוק בשירה בעצמו, חשוב לנסות ולשמוע דוגמאות של שיעורים ולהבין איך העניין מתנהל.

פיתוח קול לנער או נערה בהחלט ישפיע עליהם לטובה בהמשך דרכם אך חשוב להבין כמה שאפשר מהי רמת המוטיבציה של הילד ולהסביר לו שלימודי פיתוח קול הם גם כיף אך גם תהליך ארוך וממושך שחשוב להתמיד בו.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול