2-3 שיעורים בפיתוח קול יעזרו לי?

פיתוח קול

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

עוד לא מאמין בפיתוח קול? רוצה לקחת 2-3 שיעורים כדי לראות אם זה עוזר לך ומה לומדים? זה מה שיש לנו לומר בנושא!

פוסט בבלוג זה ידון בצעדים הדרושים לפיתוח מיומנויות פילוח וערבוב, ויציע פעילויות שמורים והורים יכולים להשתמש בהם. קישור זה מציע הצעות לפעילויות ערבוב של צליל בעל פה המסייעות לתלמידים לתרגל ולפתח מיקס.

יתכנו חפיפות במלאי הפונטי של השפות, ויש צלילים שכיחים יותר מאחרים, כך שניתן לערבב אותם בדרכים שונות.

לדוגמא, למדו את המושג "קול חזק" או "חוסר קול נמוך" כבעיה של אינטונציה, אך אל תחליטו ללמד "ר" בן 4. קשה מדי לבחור טון בזה אחר זה לעבוד איתו, אז בחר טון הדומה לזה שילדים בגילך בדרך כלל שולטים בו ותן הוראות לצליל המסוים ההוא בהקשר / הברות שבו תוכל ליצור את הצליל הזה נכונה. המשמעות היא שאתה רוצה שילדך יגיד לעצמו את הצליל ולא בשבילך. ראשית, אין להפלות ילדים מגזעים, אתניות, מגדרים, נטיות מיניות או זיקות דתיות שונות.

לכן, כדאי להעביר תחילה את המשמעות של ערבוב יחידות שפה גדולות יותר כגון מילים והברות. ברגע שילדים לומדים להסיר את הפונמה (הצליל) הראשונה של מילה, עליהם ללמוד לחלק מילים קצרות לפונמות בודדות. פילוח זה יכול לעזור לילדים לקרוא ולכתוב באופן אנלוגי ויכול גם להוביל להבנה טובה יותר של משמעות המילים במונחי פרופורציות הצליל שלהם. התלמידים יוכלו למזג ולזהות מילים שנמתחו לאורך זמן עם מרכיביהם הפונטיים, כגון מילים עם הברה אחת.

משימה זו הראתה שילדים בגילאי 15 עד 20 חודשים יכולים להקצות משמעות רק למילים חדשות לאחר חשיפה אחת. בגיל 3 יש רק כ 12 צלילים בודדים שרוב הילדים אמורים להיות מסוגלים להפיק עבור מילה, וצלילים חדשים אלה מתווספים לרפרטואר ככל שהם גדלים. ישנם צלילים רבים אחרים שאינם צפויים עד לגיל הרך או בית הספר היסודי, אך אלה הם החשובים ביותר לילדים עד גיל כמעט 4 שנים.

אם אתה רוצה שילדך יבין באמת איך הברות עובדות, למד אותם למתוח אצבע עד לסנטר ולהרגיש איך הם נעים כשהם אומרים הברה במילה. משמעות הדבר היא שהם מודעים למספר ההברות כיחידת שפה, גם אם הם אינם מודעים לפונמות בודדות עד גיל בית הספר. דבר אחד שברור ממחקרי כיתה א 'הוא שתלמידים שמזהים את אלמנטים של צלילים מזוגות אותיות ותערובות נוטים להיות קוראים חזקים יותר בכל הכיתות.

כדי ליצור את הטון d, אתה יכול להשתמש באותה מילת מפתח כמו הטון t, אך ילדך צריך להגביר את קולו. אתה יכול גם להשתמש באותם רמזים להפקת צליל V, אם כי תצטרך לגרום לילד לזמזם ולכבות את קולו. כדי להפיק טון D, יתכן שתצטרך להשתמש בו בקול אחר, אם כי ילדיך יצטרכו לזמזם, לכבות ולזמזם.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול