אולפן הקלטות ביתי – כל הדרכים להתחיל לבנות אולפן נכון

אולפן ביתי

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

אם סיימתם את לימודי הסאונד סוף סוף ואתם רוצים להתחיל לעבוד, מתחילים באגירת ציוד וכבר יודעים טוב יותר איך לתכנן את העתיד ולשווק את עצמכם ללקוחות פוטנציאליים, אולפן הקלטות ביתי הוא מטרה חיונית המבטיחה לכם כי תוכלו לבסס את עצמכם בבית וליצור ללקוחות שלכם את החוויה האולטימטיבית בהקלטת מוזיקה והפקה של יצירות ברמה גבוהה. 

לא מתפשרים על רמת הסאונד

מי שכבר הצליח להבין פחות או יותר איך עובדים התדרים, מבין כי לא מדובר רק ביצירה של מרחב מתאים. יש צורך לדאוג לפרטים הקטנים כדי ליצור אולפן הקלטות ביתי ברמה הגבוהה ביותר. רק באופן זה תוכלו להיות בטוחים כי אתם מייצרים לעצמכם וללקוחות שלכם את הסביבה המתאימה ביותר לייצור מוזיקה ברמה בלתי מתפשרת.

התאמת החלל

החלל יכול להיות כל חלל שהוא ואולם מי שמתכנן לבנות אולפן הקלטות ביתי בבית הפרטי שלו יודע כי אין בתים המתוכננים מראש בהתאמה מושלמת לבנייה של אולפן הקלטות ביתי ולכן יש צורך להתאים את הקירות הקיימים באולפן שאתם עתידים להקים לתדרים ולחוקי הסאונד ותדרי הסאונד. 

בין הגורמים המעיבים על יצירת סאונד איכותי והתאמתו למטרת הקמת אולפן הקלטות ביתי הם הקירות המקבילים. כמובן, רהיטים וגורמים אחרים המצויים בחלל הביתי יכולים להיות ניידים ולפיכך קל יותר להתאים אותם למטרת בניית אולפן ביתי אולם עם זאת, ישנם גורמים שלא ניתנים לשינוי והם אלו האקוטיים והמשפיעים ביותר בסופו של דבר. 

כך למשל קירות מקבילים באולפן הקלטות ביתי יוצרים תהודה בחדר, תדרים עומדים, הנותרים בחדר ומשפיעים על רמת הסאונד הסופית. אותם תדרים הנותרים בחדר אינם אלא יוצרים תדרים עומדים ואלו מתאבכים אחד בשני ויוצרים תדרים המסרבים לגווע. בסופו של דבר, גל קול הוא גל אנרגטי כמו כל כוח אנרגטי אחר ומרגע שהופק הוא נע באוויר עד שהוא פוגש בקירות. קירות מקבילים לצורך הדוגמה שולחים את האנרגיה הקולית לצד השני ואילו הקיר המקביל עושה את אותה פעולה בדיוק, מה שלוכד את התדרים בחלל.

התופעה הנוצרת היא של מעין Bouncing של התדרים בין הקירות והמידע החדש שמגיע לא מחולל את הסאונד הרצוי בשל הגלים הישנים שנותרו באוויר. 

הכנת אולפן הקלטות ביתי – איך עושים את זה?

אז איך יוצרים אולפן הקלטות ביתי בלי לשבור את קירות הבית ובלי להרוס את שאר חלקי הבית? ברוב המקרים, בתים לא נוצרו על מנת שיהפכו אותם להיות אולפן הקלטות ביתי כך שברוב הבתים הקירות הם מקבילים אלו לאלו. על מנת ליצור מניעה סלקטיבית של החזר גלים ניתן לנקוט במספר פעולות: שימוש בלוחות אקוסטיים, תליית דיפיוזרים משופעים ולכידת באסים בחלק התחתון של החדר או הנחת שטיח על הרצפה. 

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול