איך הופכים למורה פיתוח קול?

לימודי פיתוח קול

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

פיתוח קול הוא אחד המקצועות החשובים ביותר בתחום התרבות. על מנת להיות מורה לפיתוח קול אשר מנחה זמרים וזמרות כיצד לשיר נכון ולהפיק את המיטב מהגרון מבלי להזיק למיתרי הקול, יש צורך ללמוד פיתוח קול. לימודי פיתוח הקול כוללים קורס פיתוח קול אותו יש לעבור בדרך לקבלת תעודת מורה פיתוח קול.

מהם לימודי פיתוח קול ולשם מה יש צורך בהם?

לימודי פיתוח קול, הם לימודים אשר עוזרים לאומנים רבים כגון: זמרים וזמרות, שדרנים, קריינים, שחקנים ועוד להשתמש בקול שלהם בצורה נכונה מבלי שיפגעו בו.  במהלך קורס פיתוח קול, לומדים הסטודנטים כיצד להשתמש נכון במנעד הקול שלהם ולהכיר ביכולתיהם השונות. מאחר שישנם לא סוגי מנעדים, חשוב לדעת כיצד להשתמש בו נכון. כך שאם יש לכם מנעד קטן הקול שלכם יהיה קטן, לעומת זאת אם יש לכם מנעד גדול יותר הקול שלכם יהיה עוצמתי יותר וגבוה. השימוש הנכון והפקת הקול בצורה הנכונה עוזרת למשתמש להפיק את הצלילים והקול המתאים להם ולשלוט בה בהתאם לכך.

מעבר לכך, קורס פיתוח קול מחייב לימודי תווים כבר בשלב הראשוני בלימודים, ולכן הוא מתאים לזמרים שרוצים ללמוד לשיר, זמרי אופרה, זמרי פופ ואף זמרי רוק שרוצים לשיר נכון על מנת לאמן את מיתרי הקול להם ולהרחיב את האפשרויות העומדות בפניהם.

מה כוללים לימודי פיתוח קול?

לימודי פיתוח קול כוללים לימודי דיקציה ואינטונציה החשובים לשימוש בקול. במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים כיצד לבטא נכון כל אותו ועיצור, ואיך להשתמש בפה ובלשון בעת ההגייה על מנת לבטא אותו נכון. לימודי הדיקציה ואינטונציה עוזרים מאוד בעת איכות השירה ומשפרים עד מאוד את השירה או הקריינות.

כמו כן, לומדים הסטודנטים כיצד לשמור על כושר גופני שכולל שימוש נכון בשרירי הבטן והחזק, וזאת על מנת שהיציבה שלהם בעת השירה תהיה נכונה ולא תשפיע לרעה על הקול שיוצא מהם בעת השירה. היציבה הנכונה עוזרת לריאות להתמלא באוויר ולגרום לשירה להיות צלולה ונכונה. הנשימה מתחילה מהסרעפת וכל תמיכה נכונה גורמת לה ליציבה נכונה ולהפקת קולות נכונים ואיכותיים יותר. עבודה נכונה על מיתרי הקול במהלך קורס פיתוח קול עוזרת עד מאוד להפקת צליל נקי ונכון וכן לשמירה על מיתרי הקול שלא יישחקו או יצטרדו עם הזמן או בגלל לחץ לא נכון.

היכן לומדים פיתוח קול?

כדי להיות מורה לפיתוח קול מקצועי יש צורך בלימודי פיתוח קול. את לימודי פיתוח הקול ניתן ללמוד באמצעות קורס פיתוח קול אשר מועבר ברחבי הארץ בבתי ספר למוזיקה כגון: ימאהה, אולפן למוסיקה ברנר, בית ספר גרוב ואחרים. בנוסף לכך, ניתן ללמוד אצל מורים פרטיים בתחום אשר יש להם לא מעט ניסיון בתחום עצמו ואשר מלמדים לא מעט זמרים במהלך הקריירה שלהם.

כמה זמן נערכים לימודי פיתוח קול?

לימודי פיתוח קול משתנים ממוסד למוסד. הלימודים הם ללא הגבלה מאחר שמדובר על קול שיכול להתפתח לאין סוף. לכן זמרים מקצועיים וזמרי אופרה רבים עושים קורס פיתוח קול במהלך חייהם וכך שומרים על מיתרי הקול שלהם לאורך זמן רב.

מחיר לימודי פיתוח קול?

שיעורי לימוד פיתוח קול נעים בין 120 -200 ₪ לשיעור פיתוח קול בהתאם למצבכם האישי והמיקום שלכם ברחבי הארץ. באזור הדרום תוכלו למצוא שיעורי פיתוח קול במחירים מוזלים יותר של 100-130 ₪ לשעה, לעומת זאת במרכז שיעורי פיתוח קול עולים בין 120-150 ₪.

שאלות נפוצות על לימודי פיתוח קול במטרה לעסוק בזה כמקצוע

הגיל שמומלץ ללמוד פיתוח קול אצל בנים הוא בגיל התיכון, לאחר הקול מתחלף ומקבל את הקול הסופי. לעומת זאת, אצל בנות אין גיל מדויק שניתן להגיד שהוא מתאים ללימודי פיתוח קול, אך עדיף להתחיל לקראת באמצע החטיבה.

באמצעות קורס פיתוח קול ניתן להגות בצורה נכונה ומדויק את העיצורים והאותיות, וכן לנשום נכון בעת השירה או בעת הדיבור.

באמצעות פיתוח קול אשר נעשה באמצעות קורס פיתוח קול ניתן ליצור מנעד קולי גדול, לנשום נכון, לשפר את הדיקציה, לשמוע נכון מוזיקלית, ליצור צליל עם נפח תהודה גדול, לקבל יציבות קולית ולעצב את הקול. הודות ליתרונות אלה ניתן להגיע לקול ייחודי עם צליל איכותי ונשימה ויציבה נכונה.

במידה ומדובר על אדם שאין לו כישרון שירה, קורס פיתוח קול לא יעזור לו כלל. על מנת ללמוד פיתוח קול, יש צורך בכישרון מסוים ובפוטנציאל על מנת שניתן יהיה לפתח אותו בעתיד. ללא כישרון או פוטנציאל לא ניתן להגיע להישגים בתחום ועדיף לבחור מקצוע אחר.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול