איך לשמור על הקול בחורף

איך לשמור על הקול בחורף

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

איך לשמור על הקול בחורף? ולמה זה כל כך חשוב

אם אתם זמרים אתם בטח יודעים כמה חשוב לשמור על הקול שלנו ולדעת איך לשיר או לדבר נכון, ובעונת החורף יש לזה משמעות אפילו יותר גדולה.

שמירה על הקול במיוחד לאלה שפרנסתם תלויה בכך כמו, זמרים וזמרות, מרצים ומורים, שחלק נכבד מהעבודה שלהם קשור בקול שלהם ולעיתים הם שרים או מדברים למשך זמן רב מה שעלול לפגוע במיתרי הקול שלהם בטווח הארוך או לגרום להם לצרידות בטווח הקצר.

בעזרת חימום קולי ניתן לשמר את הקול לטווח הרחוק אך חשוב מאוד לדעת איך עושים את זה נכון ויש לשים לב שחימום קולי בקיץ יהיה מעט שונה מחימום קולי בחורף.

טיפים ורעיונות איך לשמור על הקול בחורף

כאשר אנו נמצאים בתקופת החורף ומזג האוויר בחוץ קר זה בהחלט משפיע על הקול שלנו ובעיקר לזמרים שעומדים לשיר בהופעה או בהקלטה באולפן.

במשך ימי החורף  אנו נמצאים בחללים סגורים רוב הזמן ובדרך כלל הם מחוממים ויוצרים אוויר יבש בחדר מה שגורם לעיתים לכאבי גרון.

בחורף אנו גם נוטים יותר להצטנן ומדי פעם אפילו לחלות קצת, מה שמשפיע באופן ישיר על הקול שלנו. יש כמה דרכים למנוע את המצבים האלה ולשמור על הקול גם בימים הקרים של החורף.

אחד הדברים הראשונים שחשוב לעשות (גם אם אתם לא זמרים אוו מורים) זה לשתות הרבה מים דיברנו על מזג האוויר היבש מה שגורם ליובש בגרון ומשפיע על מיתרי הקול לכן חשוב מאוד לשתות כמה שיותר מים במשך היום.

בחרו כמה תרגילי חימום קולי הקפידו לבצע אותם כל יום לפחות פעמיים, בשונה מימי הקיץ החמים חימום קולי בחורף ייקח לכם מעט יותר זמן באופן טבעי הגרון שלכם יותר קר בגלל מזג האוויר.

אחת הדרכים לשמור על מיתרי הקול היא לנשום דרך האף בדרך זו אתם "מעסיקים" פחות את מיתרי הקול חשוב גם בעת יציאה מהבית להשתדל לשים צעיף על אזור הצוואר והגרון כדי שתוכלו לשמור על מיתרי הקול שלכם וגם לא יהיה לכם קר.

במקרה ואתם לא מרגישים טוב או אפילו מעט צרודים חשוב לשמור על הגרון ולא לשיר או לדבר שלא לצורך לתת לו מנוחה המון זמרים חושבים שאם הם לא מרגישים טוב זה עדיין לא אומר שהם לא צריכים לשיר וזו טעות שעלולה לפגוע בהם ובמיתרי הקול שלהם בטווח הרחוק.

איך לא להיות צרודים?

מדי פעם אנו מאבדים את הקול שלנו זה קרה כמעט לכל אחת ואחד מאתנו, אז למה זה בכלל קורה?

יש כמה סיבות לכך שזה קורה סיבה מאוד נפוצה זוהי דלקת במיתרי הקול אשר יכולה לנבוע ממחלה ויראלית שבדרך כלל נפוצה מאוד בתקופת החורף.

הסיבה השנייה היא פשוט בגלל שימוש לא נכון של מיתרי הקול מה שעלול להוביל לצרידות, מה שמאוד נפוץ אצל אנשים ששרים הרבה או מדברים הרבה כמו זמרים ומורים. כמובן שיש עוד סיבות לצרידות או איבוד קול כמו יבלות במיתרי הקול שכבר דורשות טיפול רפואי נרחב יותר.

אז איך לא להיות צרודים? כדי לשמור על הקול שלנו בפני צרידות חשוב לנשום אוויר נקי זיהום אוויר מאוד משפיע על מיתרי הקול, שמרו על לחות בחדרים שאתם נמצאים בהם ואם אתם מרגישים יובש בגרון שתו מעט תה עם דבש, או כמה טיפות שמן זית.

כמובן הקפידו לשתות הרבה מים במשך היום, וכמו כן הקפידו לאכול אוכל בריא, השתדלו לא להרים את הקול שלא לצורך ולא לכחכח בגרון שלא חייבים. כמובן שאם אתם לא מרגישים טוב או צרידות הימנעו לגמרי מלדבר שלא צריך.

שאלות ותשובות בנוגע לאיך לשמור על הקול בחורף

כן בהחלט, בחורף מזג האוויר קר יותר כך באופן טבעי מיתרי הקול שלנו זקוקים למעט יותר חימום קולי וגם יותר שמירה 

על מיתרי הקול חימום קולי בחורף יקח לזמר הזמרת או למרצה מעט יותר זמן מחימום קולי שהיה עושה בקיץ.

כן יש כמה פעולות שמומלץ לעשות בחורף שהן מעט שונות מהקיץ, אך באופן כללי הרעיון הוא אותו רעיון, בדרך כלל בחורף חימום קולי יקח יותר זמן מזה שבקיץ.

כן אפשר ללמוד איך למנוע צרידות אך יש מקרים כמו מחלות ויראליות שגורמות לצרידות ולעיתים אנו נדבקים בהן, הקפידו לשתות הרבה מים ולהימנע מזיהום אוויר, ובמקרה שאתם צרודים שמרו על הקול שלכם ודברו כמה שפחות לא מומלץ לעשות חימום קולי בעת צרידות.

שמירה על הקול בעיקר לזמרים ומורים היא ערך עליון שימוש לא נכון במיתרי הקול בהחלט יכולה לפגוע בהם לגרום לצרידות ובטווח הארוך עלול אף להזיק להם בדרך בלתי הפיכה לכן חשוב מאוד לשמור על הקול ולבצע חימום קולי לפני הופעה או הרצאה.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול