גוגל מוגל לגרון – עוזר או לא עוזר?

גוגל מוגל לגרון - עוזר או לא עוזר?

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

האם גוגל מוגל הוא משקה שמיועד לזמרים או שכל אחד יכול לשתות אותו?

כולנו מכירים את תרופות הסבתא באיזה שלב בחיים כל אחת ואחד מאיתנו נתקלנו באיזה מתכון מוזר שאמא או סבתא "ניסו עלינו" אחד המתכונים הקצת מוזרים הוא הגוגל מוגל, תרופת סבתא ותיקה אשר החלה בכלל כקינוח במטבחים המזרח אירופאים ובפולין במיוחד.

גוגל מוגל זהו משקה העשוי מביצים ובמקור הוא שימש כתרופה לכאב גרון, הצטננות, שיעול, וכמובן נגד צרידות, ומכאן גם הדרך להפוך למשקה הפלא של הזמרים. ישנם תיעודים שכבר לפני כמה מאות שנים המשקה שימש למטרה של שיפור הקול. 

אין מחקר שקובע שגוגל מוגל באמת עוזר לזמרים לשיר יותר טוב אך בהחלט ניתן לשמוע עדויות של זמרים אשר השתמשו במתכון והם טוענים שזה ממש עזר להם לעיתים באופן מקומי לעיתים אפילו לטווח הרחוק. 

איך מכינים גוגל מוגל?

כדי לשתות גוגל מוגל כמו שצריך יש להכין אותו בדרך הנכונה, המנה עצמה מורכבת מחלמונים וסוכרים, כמובן שהמתכון התפתח עם השנים ואם פעם כל מה שהיו עושים זה לפתוח ביצה בכוס להוסיף לה סוכר לערבב עד לקבלת מרקם אחיד, אז היום תוכלו למצוא כל מיני וריאציות של גוגל מוגל.

בגוגל מוגל מודרני תוכלו למצוא מתכונים שבהם מוסיפים למשל, דבש, מיץ תפוזים או מיץ לימון קצפת, שוקולד ובעצם כמעט כל דבר שאתם חושבים שיכול להתאים לכם.   

אין ספק שאם יגידו לכם שאתם צריכים לשתות ביצה חיה לגרון ככה באופן ישיר זה בטח לא יעשה לכם יותר מדי חשק אך בעזרת השידרוגים בהחלט ניתן לקבל טעם לא רע בכלל ויש כאלה שממש אוהבים את המשקה ושותים אותו אפילו שהם לא זמרים.

אז גוגל מוגל באמת עוזר לשיר יותר טוב או שזה סתם מיתוס?

תחשבו שאתם לפני הופעה גדולה ומשמעותית אך פתאום איבדתם את הקול וכל מה שיוצא מגרונכם זהו קול צרוד, התופעה הזאת לא רק שיכולה לקרות היא אפילו קורית לא מעט. וכן יש כל מיני תרופות סבתא שבהחלט יכולות לעזור. 

לשתות גוגל מוגל לפני הופעה יכול להשפיע על מיתרי הקול שלכם, בדרך כלל הגורם לצרידות הוא התכווצות של מיתרי הקול, זה יכול לקרות מכל מיני סיבות. שתיה של חלמון ביצה חי עוזר נגד צרידות ויכול במקרים מסוימים לעשות את ההבדל. 

ברור שזה לא תמיד יעזור לכל אחד וגם תלוי חומרת המצב, אולי בכלל הצרידות נגרמת בגלל בעיה רפואית ואתם זקוקים לטיפול אך במצבי חירום 

שאלות נפוצות בנושא של גוגל מוגל

קשה לומר שזה נכון וגוגל מוגל באמת תרופה לטווח הארוך, אך אם אתה זמר לפני הופעה ואתה מרגיש מעט צרוד אין ספק שגוגל מוגל יכול לעזור.

בהחלט לא, המקור של גוגל מוגל היה תרופה שטיפלה בצרידות, ולאחר מכן זה התפתח למאכל של ממש, קינוח באזור מזרח אירופה. נכון שגוגל מוגל הפך להיות תרופה לזמרים צרודים אך גם אם אתם לא זמרים ומרגישים קצת התכווצויות בגרון גוגל מוגל בהחלט יכול לעזור לכם.

אין ממש נוסחה סופית כמה צריך לשתות, אבל ידוע ששתיה של ביצה חיה לגרון יכולה לעזור בעת צרידות והתכווצויות בגרון. נסו קודם לשתות כוס אחת חכו כמה דקות בדקו את ההשפעה של המשקה על הגרון שלכם, במידה ואתם לא מרגישים שינוי שתו כוס נוספת זה כבר בטוח יעזור.

נכון שגוגל מוגל ידוע כתרופת סבתא שעוזר בעת צרידות אך גם אם אתם מרגישים צלולים לגמרי ומוכנים להופעה, אם תשתו גוגל מוגל זה בטח לא יזיק מקסימום זה יעזור לכם להישמע יותר טוב.

לסיכום:

גוגל מוגל משקה הפלאים של הסבתות האם זה מיתוס או שזה באמת עובד, אז זהו שזה לא משהו שנקבע באופן מדעי אך אין ספק שמאות שנים של ניסוי ותהייה בהחלט עשו את העבודה ובהחלט ניתן לומר שתיית ביצה חיה לגרון עושה את העבודה במקרה שאתם זמרים צרודים לפני הופעה חשובה.

אין מישהו שלא שמע את המושג גוגל מוגל בין אם אתם זמרים או לא המושג הפך למקובל וכמעט כולם יודעים על מה מדובר. בדרך כלל כאשר אנשים שומעים על מה מדובר הם נרתעים, זה באמת נשמע מעט מוזר לשתות ככה ביצה חיה לגרון בצורה כל כך ישירה.

ובגלל זה אתם יכולים למצוא היום אינספור וריאציות של גוגל מוגל אם פעם זה פשוט הייתה ביצה וסוכר שאתם מערבבים ביחד עד לקבלת מרקם אחיד, אז היום אתם יכולים למצוא גוגל מוגל בשילוב של דבש, שוקולד, וניל או כל מה שעולה ברוחכם, כל באופן טבעי המשקה הפך לפופולרי בקרב זמרים רבים לעיתים נוטים לשתות את המשקה לפני הופעה אפילו שהם לא צרודים כלל.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול