מהו טווח הצלילים של קול

מהו טווח הצלילים של קול

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

לכל בני האדם יש חמישה חושים אשר מאפשרים לנו לקבל מידע מהסביבה

לכל בני האדם יש חמישה חושים אשר מאפשרים לנו לקבל מידע מהסביבה, אחד החושים הוא חוש השמיעה שבעזרתו אנו יכולים לקלוט צלילים רעשים וקולות, האוזן האנושית בנויה כך שהיא מסוגלת לקלוט שינויים בתדירות ובעוצמה של הצלילים.

אם נרצה למדוד את טווח הצלילים של קול נעשה זאת על ידי יחידות המידה דציבל, את תדירות הקול אנו נמדוד על ידי יחידות של הרצים. כיום המדע מאפשר לנו לחקור את התחום לעומק וכל יום שעובר מדענים מצליחים לקבל עוד ועוד מידע.

אם אתם מעוניינים ללמוד פיתוח קול אתם בטח תיתקלו במושגים כמו, מנעד קולי או טווח הצלילים של הקול. פיתוח קול זהו לא דבר מדעי אך הוא בהחלט מתבסס על המדע ועל היכולות של הקול האנושי לנצל את המנעד הקולי שלו כמה שרק ניתן.

מה זה מנעד קולי?

לכל אחת ואחד מאיתנו יש מנעד קולי ייחודי רק לו, טווח הצלילים של הקול שאדם מסוגל לשמוע באופן הכי אידיאלי נע בין 20 הרץ ל 20000 הרץ. כמובן שהרוב הגדול לא ישמע את טווח התדרים הללו אלא הרבה פחות. ככל שהמספר יותר נמוך כך הצליל גם יהיה נמוך יותר כך שתדר של 20000 יהיה צליל גבוה מאוד שהאוזן האנושי כבר מתקשה לשמוע.

 

זמרים עושים שימוש במנעד הקולי שלהם כאשר הם שרים הם משמיעים קולות בתוך טווח התדרים האלה, טווח הצלילים של הקול בעת דיבור נע באזור של 1000 הרץ ל 1500 הרץ.

במקרה ואתם מעוניינים להפוך את השירה שלכם לקצת יותר מתחביב הבנה של הנושא יכולה לעזור לכם מאוד לפתח ולהתפתח בתחום. היכולות להבין את מנעד הקול וללמוד איך להשתמש בו לטובתכם יכול לעזור לכם מאוד להגיע לתוצאות טובות וכל הזמן להשתפר.

ההבנה איך להשתמש נכון בטווח צלילי הקול יכולה להיות ההבדל בין זמר ממוצע לזמר מוביל, בעצם אתם יכולים להיות בעלי כישרון בתחום אך עדיין לא לנצל את היכולות שלכם בצורה הכי טובה, ומצד שני יכול להיות זמר עם כישרון ממוצע ולא יותר מזה שבעזרת פיתוח קול לומד איך לשפר את המנעד הקולי שלו ולהשתמש בו נכון ועל ידי כך הוא מנצל את היכולות שלו עד תום.

האם הבנה של טווח הצלילים של הקול יכולה לעזור לזמר המתחיל?

הרבה פעמים אנו נתקלים בשאלה האם על אחד יכול לשיר ולהיות זמר, זאת שאלה לא פשוטה שקשה לקבוע 

תשובה חד משמעית. ברור שצריך שיהיה כישרון מסוים, חיבור למוזיקה וקצב בסיסי, ולעיתים גם זה לא מספיק, מוזיקה היא גם עניין של טעם, יש אנשים שמתחברים לסגנון מסוים בזמן שאנשים אחרים מתחברים לסגנון אחר לגמרי זה נכון גם לגבי העניין של הטעם אחד יחשוב שלזמר מסוים יש קול מדהים בעוד שהאחר חושב בדיוק הפוך.

היתרון של אלה המבינים את הנושא של טווח הצלילים של קול הוא היכולת שלהם להשתמש בקול שלהם בצורה הטובה ביותר להפיק מעצמם את המקסימום.

שיעורי פיתוח קול למתחילים מלמדים את הנושא של מנעד הקול, וטווח הצלילים של הקול, בעזרת המידע הזה תוכלו להבין איך הקול שלכם עובד ואיך להשתמש בו בצורה כזו אשר תוכל לקדם אותכם ולהפוך אתכם לזמרים מקצועיים.

שאלות נפוצות בנושא של גוגל מוגל

בהחלט כן, בעזרת אימונים תוכלו לפתח ולשפר את המנעד הקולי שלכם, אתם לא חייבים להיות זמרים מקצועיים וכאמור בעזרת עבודה נכונה תוכלו לשפר ואף להרחיב את המנעד הקולי שלכם.

אם ננסה להקביל את ההבנה של הזמר המתחיל בנושא של טווח צלילי הקול לנהיגה בכביש, אז בעצם זה יהיה כמו נהג חדש ללא תאוריה. זמר מתחיל אז זמרת מתחילה אשר מבינים את המשמעות של טווח הצלילים של הקול יכולים בהחלט להפיק מעצמם את המקסימום. אין ממש חובה להכיר זאת אך ההכרה בהחלט יכולה לעשות את ההבדל.

את קול האדם במוזיקה נוהגים לחלק למספר סוגים שונים המתחלקים לפי התדרים של אותו הקול, שמות הקולות הם:

אלט, מצו סופרן, סופרן, טנור, קונטרנו טנור, בריטון וכמובן בס.

בהחלט כן, אך בדרך כלל כדי לעשות זאת בצורה הכי טובה ובטוחה פשוט מומלץ להגיע למורה קול בעל ניסיון בתחום הוא בהחלט יכול לאבחן מהו סוג הקול שלכם.

לסיכום:

הנושא של מנעד קולי הוא בהחלט מעניין במיוחד עבור הזמר או הזמר המתחילים שרוצים לפתח את עצמם בתחום, הבנה של הנושא יכולה לעזור מאוד לזמר המתחיל ולעיתים אף לעשות את ההבדל. זמר שיודע לשלוט על טווח צלילי הקול שלו יכול לנצל את היכולות שלו באופן יעיל ולעזור לו להתקדם להתפתח ולהרחיב את המנעד הקולי שלו.

במקרה ואתם זמרים מתחילים מומלץ ללמוד את התחום כאשר הדרך הטובה ביותר לעשות כן היא בעזרתו של מורה לפיתוח קול.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול