מה תפקיד הגרון בזמן השירה ?

פיתוח קול לזמר מתחיל

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

מי שלמד שיעורי שירה, קרא מזמורים או קרא טרמינולוגיה זמנמית כלשהו, כנראה יתקל בכמה מונחים שיכולים לבלבל מאוד עבור זמר חדש. כדי להבין כיצד הגרון נפתח ונסגר, צריך לטבול בשיר ובגרוננו, אז מה תפקיד הגרון בזמן שירה..מה זה לשיר מהגרון?. זה מפעיל שילוב נוסף של שרירים המניפולטיביים בתא התהודה של מערכת הקול כדי לשמור על לחץ האוויר מהבטן לחזה.

צרות הגרון היא די מעשית כאשר מרימים משהו כבד, מכיוון שהוא מונע עומס על אקורדי הקול. צמצום הקול כך שלא יהיה לו מקום למתוח זה מאוד לא מעשי. אם אינך מסוגל לשלוט בקולך על ידי הידוק גרונך בעת שירה, תגלה שלא רק שאתה יכול להתאמץ בעת שירה, אלא סביר להניח שגם לא תוכל לשיר את התווים הגבוהים כהלכה, ואולי לא תהיה מסוגל לשיר גם.

חימום נכון מכין את הקול לשירה ומונע את הצורך בהידוק בזמן השירה. ניתן להשיג תמיכה נשימה טובה על ידי ביצוע תרגילי נשימה לפני השירה, שעושים דרך ארוכה למניעת פגיעה במיתרי הקול. אתה יכול גם לתת דחיפה לקול על ידי נשימה של אוויר לחות כהלכה, מכיוון ששום דבר שאתה שותה לא יכול להרטיב ישירות את אקורד הקול, ותוכל לנשום זמן רב יותר בטמפרטורת החדר אם אתה נושם כמו שצריך. שתו הרבה מים, מכיוון שמים קרים מקפיאים את מיתרי הקול, מה שמפחית את היכולת שלכם לשיר ומפחית את הליחה בגרון.

אם אתה שומע ממאמן הקול שלך שאתה לא שותה חלב לפני הופעה, הסיבה היא היווצרות ריר המכסה את מיתרי הקול. אם לזמר יש יותר מדי ריר במיתרי הקול, זה יכול להיות סימן לכאב גרון, מה שעלול להוביל לגירוי וגירוי של הלוע והריריות סביב מיתרי הקול. בעיה זו מחמירה כאשר נראה ששיר עם כאב גרון מגביר את הכאב, או כאשר הקול נשמע מחוספס יותר במהלך היום.

נשימות בפה נוטות לייבש את מיתרי הקול עוד קצת, ולפעמים יש צורך להכניס מספיק אוויר לפני שאתה שר את התנועה הבאה. יש גם סיבה לכך שאתה מרגיש לחץ בגרון, וזאת מכיוון שמיתרי הקול שלך נמצאים בגרון (תיבת הקול) של הגרון ואינם יכולים לעצור את הנשימה המופעלת על קולך לשירה. לכן כששרים, הגרון מרגיש חזק, גם אם הוא לא כואב, כי מיתרי הקול נמצאים בגרון.

מיתרי הקול, המכונים גם מיתרי הקול, הם שתי רצועות רקמה משולשות היושבות על צינור הנשימה. בדרך כלל מכנים אותם "מיתרי קול", אך מבחינה רפואית הם מיתרי קול. מיתר הקול הוא קרום שנפתח ונפתח ונסגר בזמן שאתה שר, מדבר או משמיע קולות.

השרירים המכווצים היוצרים את דרכי הקול מועילים מאוד ומגנים עליו מפני המתח הגדול שאליו נחשף הזמר. מיתרי הקול הם להקות שרירים הרוטטות ומפיקות צליל בגרון, האיבר החלול השולט בזרימת האוויר ובצליל בקצה צינור הנשימה. "שרירי הגרון" המהותיים הם השרירים בגרון הסוגרים ומשנים את צורת שפת הקול שלך כך שתוכל לשנות את גובה הקול ואת עוצמת הקול שלך.

אם זמר מקצועי מפתח נגע שפיר במיתרי הקול, יש לשקול ניתוח להחזרת הקול, או טיפול קולי לשיפור הקול אך לא את הקול. אנו יכולים ללמד אותך כיצד להתאים את קולך בעת דיבור או שירה כדי למנוע פגיעה במיתרי הקול שלך.

למעשה, לימוד שירה עם הסרעפת יכול להיות אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשפר את קול השירה שלך. כשאתה שר שיר ותוחב את הראש בגרון, הסתכל למטה ובדוק אם יש תווים מסוימים. אם תשומת לב רבה מדי לפתיחת הגרון והגרון, הדבר מוביל לעיתים למתח בדרכי הקול.

אוכל ונוזלים יכולים לחדור לדרכי הנשימה, לגרום לאנשים להתקשות בבליעה, בחנק או בשיעול בעת אכילה, ומזון או נוזלים יכולים לגרום לגרגור, שבנסיבות אלה זהה למעשה לשיעול. החלק הקשה ביותר בתרגיל זה הוא לשמור על תנוחת הגרון הפתוחה בזמן שירה מבלי ליצור מתח. כמובן, זה יכול לעבוד באופן זמני, אך פעולת העישון בפועל מחייבת מכה במיתרי הקול באלימות. זהו פעולת קירובם על ידי הוצאת ריר מדרכי הנשימה; אם אתה עושה את זה, אתה משותק והקול יכול להיות חלש.

זה נראה כמו מטבע, אבל הדבר הכי טוב לשיר הוא להרפות את הלסת והגרון. בכל פעם שאני שר עם המיקרופון, הגרון שלי בסדר ונוצר לי ליחה בגרון, מה שלא קרה מעולם. כשאתה שר בלי מיקרופון, הקול שלך בדרך כלל מרגיש מחוספס וצרוד וגרון חמוץ.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול