אני מתעייף אחרי כמה שעות של שירה, זה אומר שאין לי טכניקה טובה?

עייפות בשירה

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

עייפות בשירה היא דבר נפוץ! אם אתה מתעייף אחרי כמה שעות שאתה שר זה לא אומר שאין לך טכניקה טובה..אך צריך לעבוד על זה בשיעורי פיתוח קול!

הגרון שלי גם מתחיל להטריד אותי כשאני שר עכשיו, הקול שלי נשמע קצת מגרד וכואב להיות בשקט, וזה לעתים קרובות הכרחי. אני # Ve ברור שהפעיל עליהם לחץ רב ואפילו התאמנתי במשך זמן רב. גם אם אתה בעבודה במשך שבוע, אינך יכול לשיר יותר מכמה שעות בכל פעם, גם אם אתה שר מול קבוצה גדולה של אנשים או אפילו בקבוצה קטנה.

צרידות ושריטות הם סימני אזהרה שקולך עייף ואתה צריך לתת לו הפסקה. אם אתה לוקח הפסקה במהלך היום, אתה יכול לבנות את הסיבולת שאתה צריך כדי להתאמן יותר באותו יום. חשוב גם לישון יותר ולנוח את הקול בימים אלה בהם הוא עייף.

אם אתה חולה, אם האלרגיות שלך מתלקחות, עליך להקדיש זמן להרגעת הקול שלך, במיוחד אם אתה צריך לעבוד על זה בזמן שאתה מתכונן לאודישן. אם אתה פונה לרופא או שיש לך מתח ווקאלי בלתי צפוי, זה עשוי להיות מועיל לאפשר לעצמך מנוחה מלאה למשך יום או יומיים. תקופות מנוחה ארוכות של הקול מומלצות גם אם הקול מתוח או שאתה מפתח פוליפ קול. השתמש במנוחה כולה כדי לדבר עם אנשים שבאמת רוצים את תשומת לבך, במקום לשיר ולדבר במשך שעות.

אם אתה מתקשה לשיר עם ויברטו בקצה התחתון של הקול שלך, עבוד על התרגילים בחלק הקודם. ויבראטו הוא דבר שמגיע יותר מעבודה עליו, אז תרגול תרגילי נשימה לפני שאתה שר. ניתן להשיג תמיכה טובה בנשימה על ידי תרגול, מכיוון שהיא מונעת את הצורך במתיחות בגרון בזמן השירה.

את הלחץ בגרון ניתן לייחס בחלקו גם לחוסר תמיכה בנשימה בזמן השירה. אם אתה ממשיך ללחוץ על תווים גבוהים ולשלוט בזייף שלך מוקדם מדי, אתה יכול לגרות את רקמת הגרון שוב ושוב, כפי שאמרתי בפרק הקודם על הצורך בתמיכה טובה בנשימה במקרה של עייפות קולית. ברגע שאתה מותש, לא תהיה לכך נשימה קשה ומהירה מדי להשתמש בקולך מבלי להתאמץ, דבר שעלול להוביל לעייפות קולית.

אם קולך כואב בשלב מוקדם של האימון, שב ושרה כמה שירים, או אם יש לך זיהום כלשהו, אל תשיר כלל אלא אם כן תשתמש בו יתר על המידה. אם אתה לא יכול לשיר צלילים גבוהים וחזקים מייד, זה אומר שאתה יוצא משליטה ולא יודע מה לעשות בקשר לזה, אז אתה מכריח את עצמך לעשות את זה. יש סיכוי טוב שאני עדיין לא יכול לשיר, אבל אני מרגיש שהקול שלי פשוט נשמע רע. הקול שלי כל כך מתוח שהמשאבים שלי לא מועילים לי, אני צריך להתאמץ עוד יותר.

אם אתה שר יותר מדי, בקול רם מדי או מחוץ להישג יד, מנגנוני הקול שלך יתחילו להתעייף וגופך ינסה לאזן את זה. ברגע שאקורדי הקול שלך (המכונים לעיתים מיתרי הקול) פועלים, עליך לשתות כמות הגונה של מים לפני שתשתמש בקולך. זה אומר שעליך לנצל את ההזדמנות לנוח על הפרעות קוליות חמורות יותר ולעזור להם להתאושש כראוי לאחר דרישות גבוהות. כל כך הרבה יותר קל לחמם קול אם הוא לחות מספיק (טיפ 2) ולחמם אותו.

אחרי שלוש שעות של שירה, הקול שלך בהחלט יהיה מותש ואתה עלול לבזבז זמן וכסף ולהפיק טוב מהקול העייף. זה לוקח בערך 20-30 דקות למתיחה מלאה, אבל תגלה שאתה יכול לשיר יותר זמן בלי להיפצע. זה יכול להיות מתסכל להפליא כשאתה זקוק לקול שלא נמצא, בין אם זה זיהום בסינוס או הכחול, או כשאתה פשוט מותש מהחיים המטורפים כזמר.

אם האף שלך סתום, שר משם והתחל את השיר שוב, אבל אל תרגיש שאתה צריך להתאמץ כשאתה שר. אני מתעצבן כי לפעמים כשאני שר שיר אני מרגיש גרון חד, כואב ועצירות, שמקשה עלי לשיר כמו שצריך. זה לא כואב, אבל הצד השמאלי של הגרון כואב מאוד אחרי האימון, כך שאם זה כואב בזמן דיבור או שירה, אתה לא יכול להשמיע קול. אם חולה פירושו בדרך כלל אקורדים נפוחים, זה סימן שהתאמנת והצליל גורם לך לכאוב בגרון כשאתה מדבר או שר.

זמרים רבים אינם מאמינים כי שירה עם מיתרי קול נפוחים גורמת לבעיות, מכיוון שהקול עובד טוב יותר כאשר מיתרי הקול דחוסים, ומשאירים את השירה בלתי מבוקרת ומכווצת. זה פשוט קצת יותר מדי לבקש לשיר באולם קריוקי, אבל זה יכול להיות גם בגלל שהגרון מספיק טוב בשביל שרבים מאיתנו ידברו. יש בליעה שעוזרת להיווצרות קול, מוציאה יותר נשימות ומקבלת יותר כיווץ בזמן השירה, מה שמוביל לעייפות קולית.

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול