כל אחד יכול לפתח קול גם אם הוא לא זמר?

פשוט לשיר יפה

מה דעתך על הקלטת שיר קאבר ב-340 ש"ח? למידע נוסף השאירו פרטים 👇

פשוט לשיר יפה? ממש לא! אבל האם כל אחד יכול לפתח את הקול שלו גם אם הוא לא נולד זמר? אם לוקחים מורה לפיתוח קול לשיפור קולי אז התשובה היא כן!

פיתוח קול עוזר לנו לשיר בצורה טובה ונכונה יותר, כל אחת ואחד יכולים לשפר את הקול שלהם על ידי פיתוח קול. בדרך כלל נהוג לחשוב שחייב להיות כישרון מיוחד כדי לשיר, אז זהו זה לא לגמרי מדויק, נכון צריך שתהיה יכולת מינימלית בצורה בה אתם מתבטאים אבל בהחלט ניתן לומר שפיתוח קול עובד ומשפיע על הדרך בה אנחנו שרים.

אנחנו חיים בעולם שבני אדם מאוד אוהבים לשיר כמה לפני מאות שנים אנשים אהבו לשיר, בימינו הטכנולוגיה התקדמה כל כך שאנחנו מקבלים מידע נגיש בצורה שוטפת, אם זה מהטלוויזיה או מהאינטרנט, היום אתם יכולים להיכנס ליוטיוב ולרשום למשל איך לפתח קול ומיד תקבלו המון סרטונים רלוונטיים לחיפוש. 

כמובן שהדרך הטובה והמומלצת ביותר ללמוד איך לשפר את הקול שלנו היא על ידי מורה לפיתוח קול שיכול ללמד אתכם באופן פרטני בשיעורי אחד על אחד ולהתקדם אתכם על פי הקצב שלכם. 

לפתח את הקול – מה חשוב לדעת 

אם אתם מעוניינים ללמוד איך לשפר את הקול שלכם, הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם הוא האם אתם אוהבים מספיק את התחום. חשוב להבין שלימודי פיתוח יעזרו לכם רק לאחר תקופה מסוימת כך שהתהליך הוא יחסית ארוך ולכן עליכם להיות בעלי סבלנות.  

בדרך כלל מי שהולך לפיתוח קול נמשך מאוד לשירה ולתחום זה די קורה באופן טבעי, גם אם אתם לא רוצים להפוך לזמרים מקצועיים ועדיין אתם מעוניינים לשפר את הקול שלכם תוכלו ללמוד איך לשפר את הקול שלכם ולהרגיש טוב יותר עם עצמכם.

לעיתים יש מצבים בהם מורים לפיתוח קול נתקלים בזמרים בינוניים ואפילו פחות מזה ולאחר כמה שיעורים הם פתאום מגלים כישרון שהיה כבוי שם ומתפרץ החוצה, האמת שזה קורה לעיתים קרובות פיתוח קול עובד וזה יכול להקנות לאותו זמר בינוני כלים מדהימים שהוא לא היה יכול ללמוד אם לא היה עושה שיעורי פיתוח קול. 

אני מרגיש שיש לי פוטנציאל האם פיתוח קול עוזר?

בטוח אתם מכירים את אלה ששרים כאילו נולדו לזה, זה יכול להיות האחיין הקטן או המזכירה בעבודה, במקרה כזה נשאלת השאלה האם גם למי שיש את הכישרון כדאי ללכת לשיעורי פיתוח קול, ובכן התשובה תהיה חד משמעית כן ואפילו נמליץ להם שילכו ללמוד.

דווקא במקרה של כישרון בתחום אפשר יהיה להפוך את הזמר המוכשר אפילו למוצלח יותר' שיעורי פיתוח קול מבוססים על המון נקודות ודקויות כמו למשל איך לנשום בזמן שאתם שרים, לנשימה שלנו יש השפעה מאוד גדולה על הדרך בה אנו שרים' בעזרת פיתוח קול תוכלו ללמוד איך לשיר נכון, אם אתם שרים הרבה זמן, ואתם לומדים איך לשפר את הקול שלכם בטוח תשימו לב לכך שאתם נושמים טוב יותר אתם פתאום מתעייפים הרבה פחות.

בשורה התחתונה אם יש לכם כישרון בשירה אין צל של ספק שפיתוח קול יכול לעזור לכם לשיר אפילו יותר טוב, יותר מדויק ולקדם את הכישרון שלכם למקומות שלא חשבתם שבכלל אפשר.

פיתוח קול עובד כמו כלי נגינה תחשבו שהקול מופק על ידי מיתרי הקול אשר ממוקמים בגרון שלנו, תחשבו שאתם מתאמנים על גיטרה, ולאחר תקופה מסוימת בטח אתם כבר תרגישו את ההבדל כל אחד והקצב שלו אך בסופו של דבר אם יצא לכם להתאמן הרבה ובצורה נכונה רוב הסיכויים שתרגישו את השיפור.

דיברנו על כך שעל ידי פיתוח קול תלמדו לנשום נכון, אתם גם תלמדו איך להגות נכון את המילים שאתם שרים הרבה פעמים אנחנו שרים מילים בצורה לא נכונה מבחינת השפה. פיתוח קול עובד שעושים זאת בצורה הנכונה וגם כאלה שבטוחים שהם יכולים רק גבוה או רק נמוך יכולים ללמוד איך לבטא את עצמם ולשפר את הקול שלהם בכל טווח התדרים.

לסיכום:

אם אנחנו עוסקים בשאלה האם פיתוח קול עוזר לשפר את הקול שלנו, אז התשובה היא חד משמעית כן, חשוב להבין שבעזרת לימודי פיתוח קול אנו לומדים מגוון טכניקות שממש יכולות לעשות את ההבדל בין זמר מקצועי לזמר חובבן. גם מי שאין לו כישרון גדול בשירה יכול ללמוד ולשפר את הקול שלו בעזרת פיתוח קול.

כאשר אנו שרים לא נכון אנחנו ממש יכולים לפגוע במיתרי הקול שלנו ואפילו בטווח הרחוק זה יכול לגרום לנו לצרידות, או ליבלות. אז אם אתם אוהבים לשיר אל תוותרו על החלום שלכם אם יש לכם את הרצון והמוטיבציה ללמוד אין סיבה שלא תצליחו לעשות את זה ובגדול 

לחזור למשהו ספציפי?

רוצה לפתח את הקול שלך?

אפשר לחפש את המורה הטוב ביותר עבורך!

מורה לפיתוח קול